Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

BRITISH OPEN – Den druhý

15.07.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Pátku se v hantýrce profesionálních golfistů říká „Moving Day“ – den, kdy je potřeba řádně „pohnout kostrou“, aby hráč postoupil do víkendových kol. O to se mezi 156 hráči pokoušel i Alex Čejka. BRITISH OPEN – Den druhý

Druhý den na British Open ve skotském St. Andrews se opět vydařil. Slunečné počasí a naprosté bezvětří daly hráčům šanci vylepšit skóre a probojovat se cutem do víkendových kol.
Dlouho to vypadalo, že mezi nejlepšími uvidíme i Alexe Čejku. V průběhu dne se držel velmi dobře, i když paní Štěstěna nad ním dnes svou ruku nedržela. Na poslední jamku přicházel s výsledkem plus jedna, což by mu zajišťovalo postup do víkendových kol. Avšak drajv pokazil a poslal míček mezi diváky až mimo hranice hřiště (mimochodem trefil málem přímo mne). Druhým míčkem sice zahrál birdie, ale právě tato ztracená rána ho stála setrvání v turnaji.

Čekalo se, zda-li při svém posledním startu na tomto majoru projde cutem Jack Nicklaus – ovšem nestalo se. Golfová legenda se za nadšených ovací desítek tisíc diváků rozloučila s British Open zamáváním z tradičního místa – malého můstku přes potok Swilcan. Jeho syn, který mu je zároveň i kedíkem se neubránil slzám a také Golden Bear byl očividně pohnut. Rozloučil se však stylově – birdiem na poslední jamce, po kterém následoval výbuch nadšení a dlouhotrvající frenetický potlesk na všech tribunách oblkopujících osmnáctý green.
Turnaji zatím dominuje Tiger Woods. Poté, co včera zahrál šest pod par hrál i dnes skvěle a s celkovým výsledkem mínus jedenáct přenocuje na prvním místě. A to ještě minul vcelku krátký putt na birdie na náročné sedmnácté jamce. Vzápětí na osmnáctce zase měl trochu štěstí, když jeho „quick-hook“ jen o kousek neskončil v autu.

V závěsu za Woodsem je domácí miláček Colin Montgomerie. Dnes zahrál 66 a s celkovým výsledkem mínus 7 je na druhém místě. Za ním následují další hráči, kteří na Woodse ztrácejí pět a více ran: mezi nimi je Trevor Immelman, Brad Faxon, Jose Maria Olazabal a Vijay Singh.

Úder dne předvedl dnes na osmnáctém greenu Jose Maria Olazabal, když po výborném drajvu dokázal čipem poslat míček do jamky – eagle! A poté udělal nádherné pukrle a poslal polibek všem aplaudujícím.

Zajímavostí pak bylo to, že do turnaje již nenastoupil David Toms, který si údajně nebyl jist, zda-li ve čtvrtečním kole nezasáhl pohybující se míček. Televizní záběry sice jeho pochybnosti nepotvrdily, ale na jeho přání ho organizátoři dodatečně diskvalifikovali.

Výsledky naleznete zde.