Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Boží Dar chce u obce vybudovat Krušnohorský golfový areál

23.09.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Boží Dar chce poblíž
obce vybudovat Krušnohorský golfový areál, který by se stal
nejvýše položeným golfovým hřištěm v České republice. Stavba má
začít příští rok v dubnu a skončit v červenci roku 2006.

Obec již požádala Krajský ůřad Karlovarského kraje o posouzení tohoto záměru z hlediska ochrany životního prostředí, píšou dnešní Karlovarské noviny (KN).

Golfové hřiště se bude rozkládat na pozemcích o rozloze 32,3 hektaru a náklady na stavbu se pohybují mezi 26 až 30 miliony korun. „Chtěli bychom nabídnout turistům řadu možností, jak tu využít volný čas. Krušnohorský golfový areál postavíme na pozemcích obce a měl by přispět k jejímu dalšímu rozvoji,“ řekl KN starosta Božího Daru Jan Horník.

Podle něj bude v budoucnu obec spolupracovat také s golfovým klubem v nedalekém německém Oberwiesenthalu, který má více než 130 členů. Společně s ním už například letos v zimě pořádal Boží Dar první golfový turnaj na sněhu. „Golfistům v Německu chybí podstatné, a tím je právě hřiště. Místo toho, aby jezdili za golfem do Anglie, mohou ho hrát u nás,“ poznamenal starosta.

Do plánu Božího Daru postavit golfový areál může veřejnost nahlédnout na krajském ůřadu a na božídarské radnici. „Občané se k tomuto záměru mohou vyjádřit do 13. října,“ uvedl mluvčí krajského ůřadu Tomáš Svoboda.

[Gallery not found]