Boží Dar chce u obce vybudovat Krušnohorský golfový areál

23.09.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Boží Dar chce poblíž
obce vybudovat Krušnohorský golfový areál, který by se stal
nejvýše položeným golfovým hřištěm v České republice. Stavba má
začít příští rok v dubnu a skončit v červenci roku 2006.

Obec již požádala Krajský ůřad Karlovarského kraje o posouzení tohoto záměru z hlediska ochrany životního prostředí, píšou dnešní Karlovarské noviny (KN).

Golfové hřiště se bude rozkládat na pozemcích o rozloze 32,3 hektaru a náklady na stavbu se pohybují mezi 26 až 30 miliony korun. “Chtěli bychom nabídnout turistům řadu možností, jak tu využít volný čas. Krušnohorský golfový areál postavíme na pozemcích obce a měl by přispět k jejímu dalšímu rozvoji,” řekl KN starosta Božího Daru Jan Horník.

Podle něj bude v budoucnu obec spolupracovat také s golfovým klubem v nedalekém německém Oberwiesenthalu, který má více než 130 členů. Společně s ním už například letos v zimě pořádal Boží Dar první golfový turnaj na sněhu. “Golfistům v Německu chybí podstatné, a tím je právě hřiště. Místo toho, aby jezdili za golfem do Anglie, mohou ho hrát u nás,” poznamenal starosta.

Do plánu Božího Daru postavit golfový areál může veřejnost nahlédnout na krajském ůřadu a na božídarské radnici. “Občané se k tomuto záměru mohou vyjádřit do 13. října,” uvedl mluvčí krajského ůřadu Tomáš Svoboda.

[Gallery not found]
Počet přečtení: 361
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Square 300 Golf.cz