Bouřka na Turkish Airlines Ladies Open

07.05.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Klára na Turkish Airlines Ladies Open na Nationalu

Hřiště National Golf Club v turecké Antalyi je neuvěřitelně úzké. Kláře se zatím daří vyhýbat zdejším přírodním nástrahám. Větve stromů se rozpínají nad fairwaye a snaží se zmařit, co se dá. Po prvním kole se o tom přesvědčila například sympatická reprezentantka Řecka Liebelei Elena Lawrence i Ruska Anastasia Kostina, kterým se úzké fairway lemované vysokými stromy a keři staly osudnými. Obě hráčky v prvním kole zahrály více než čtrnáct ran a tak musely odstoupit z turnaje.

Po druhém kole, které nebylo dokončené kvůli silnému dešti a bouřce pojede domů i Zuzana Kamasová, která hru musela přerušit na sedmnácté jamce. Zuzana šla o pouhé dva flighty za Klárou Spilkovou, která druhé kolo dokončila jen těsně před ohlášením příchodu bouřky.

Klára hrála vynikající golf. Na první a desáté jamce jí sice drive zaletěl mezi zrádné stromky, ale Klára jim nepodlehla, na první jamce vybojovala par a na desítce bogey. Vše uzavřela krásným birdíkem v dešti, kdy proměnila dlouhý pat. Kláru potěšili i tři nadšení golfisté z České republiky, kteří ji přišli podpořit a ušli s ní celou osmnáctku. Jinak se dá ale říci, že v Turecku o diváky není nouze.


Úzké fairwaye na National Golf Club Belek  Aneta Zárubová