Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Boj o pravidla

10.02.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

PGA komisař, Tim Finchem by rád viděl trochu více selského rozumu v uplatňování trestů za porušení pravidel, která oznamují televizní diváci prostřednictvím emailu a telefonu. V úterý prohlásil, že úplný zákaz telefonního oznamování přestupků také ale není vhodnou variantou.

Tour si samozřejmě váží, že lidé mohou přestupky, kterých si jinak nikdo nevšiml nahlásit. Finchem řekl, že tedy v žádném případě nechtějí takové lidi odradit. Namísto toho chtějí akceptovat jejich oznámení a následně se s nimi i nějak vypořádat.

„Jedná se jen o způsob, jakým je pravidlo uplatněno,“ řekl při své úterní zastávce na hřišti Montreux Golf & Country Club, za účelem propagace třináctého ročníku turnaje Reno-Tahoe Open, který se bude hrát 4. -7. srpna na okraji Sierry Nevady.

Finchem mimo jiné potvrdil, že kontroverzní téma probíral s vedením USGA  minulý pátek na schůzce ve Phoenixu. Jejich diskuse se týkala nedávno oznámených porušení pravidel Camilem Villegasem na Hawaji a Padraigem Harringtonem v Abu Dhabi. Oba hráči byli posléze diskvalifikováni za podpis chybné skórkarty. Vedení si je dobře vědomo, jak je pravidlo komplikované.

První otázkou je, jestli je vhodné diskvalifikovat hráče za podpis skórkarty, když nemá důvod domnívat se, že je skórkarta chybná. Finchem také zpochybnil vhodnost trestu dvou ran, i když hráč nemá ani nejmenší důvod se domnívat, že se dopustil přestupku.

Některých věcí, jako je právě drobné pohnutí míče, jak tomu bylo  i v Harringtonově případě, si lidské oko nemůže všimnout. Pohyb Harringtonova míče byl navíc zaznamenatelný pouze na HD televizi. Hráč tedy neměl nejmenší tušení, že právě porušil pravidla a vše by se v tomto případě podle komisaře mělo řešit pomocí selského rozumu.

Vypadá to tedy, že se od PGA nakonec dočkáme pár menších změn pravidel a celý systém by měl být podle komisaře lepší.


Aneta Zárubová