Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Birdie vyhrála dík birdie

27.06.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Další z korejských hráček se vyhoupla do středu pozornosti na Womens US Open – Birdie Kim přehrála všechny hvězdy a díky birdie na poslední jamce zvítězila.Womens US Open
Cherry Hills, Colorado

Na turnaji, kde i české barvy byly zastoupeny díky Janě Peterkové se zle nedařilo favoritkám. Hvězda ženské PGA Tour Anika Sörenstam rozhodně nebyla ve své formě a tak se vidina vítězství na třetím majoru v sezóně začala rozplývat hned od začátku. Nakonec se švédská světová jednička ani jednou nedostala pod par hřiště a skončila až na děleném 23.místě.

Naprostou seznaci pak způsobila korejská hráčka Birdie Kim. Tak si změnila jméno na „Birdie“ prý aby sebe odlišila od dalších „Kim“ na LPGA. Snad právě tato změna jména způsobila to, že Kim hrála birdie opravdu často. To nejdůležitější však přišlo na poslední jamce letošního US Womens Open ve správný čas. Z bunkeru vedle finálového greenu poslala nádhernou přihrávku rovnou do jamky a nechala svou soupeřku Morgan Pressel stát jako opařenou. Ta se totiž mohla stát nejmladší vítězkou ženského US Open, ale ve flightu za ní jen překvapeně sledovala jak míček Korejky z bunkeru zapadá do jamky. Zvedla ruce k obličeji a zakroutila hlavou. „Pomyslela jsem si – to snad není pravda, co se právě stalo…“ popisovala své pocity sedmnáctiletá Pressel.
Vítězství 24leté Korejky je o to překvapivější, že její dosavadní výsledky nebyly nijak oslnivé – ve dvou sezónách na LPGA Tour nevyhrála ani jednou, prošla pouze 10 cuty (z 34 turnajů) a jen jednou byla klasifikována mezi TOP10. Její fantastický úder z písku však všechno změnil a z Birdie Kim udělal hvězdu. 560 tisíc dolarů za vítězství je také nejvyšší částka, kterou kdy žena brala za turnajový vavřín.

Letošní ženský US Open vůbec přivedl do středu zájmu především mladé hráčky. Vedle stříbrné sedmnáctileté Morgan Pressel se prosadily také její vrstevnice – 19letá Brittany Lang (skončila také druhá). Patnáctiletá Michelle Wie měla velmi dobrou šanci, ale nakonec skončila na děleném 23.místě. Taktéž osmnáctiletá Paula Creamer nezvládla poslední kolo a skončila devatenáctá.

Výsledky naleznete zde. [Gallery not found]