Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Bílé Vánoce trochu jinak

24.12.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Když jsem se po delší době strávené v teple vrátila do krásné zasněžené Prahy, hned jsem si začala přát, aby sníh, který mi tolik chyběl, ještě vydržel do Vánoc. Snad každý si přeje Vánoce pěkně na bílo, všechno je pak tak nějak hezčí. I když je tu samozřejmě to všudypřítomné „ale“, zvláště, co se golfu týče. Chudáci golfisté jsou totiž odkázáni na indoorové simulátory a o zelených paloucích si můžou ještě na pár měsíců nechat jen zdát, pokud tedy samozřejmě neplánují cestovat za sluníčkem.

Při přemýšlení o bílých Vánocích mě ale napadlo, že pro mě budou bílé, i když sníh opadne. Zajímavé je, že aniž by se mí přátelé a rodina nějak domlouvali, spousta z nich mi každoročně pod stromeček nadělí golfové míčky, na kterých jsou napsaná nějaká přáníčka, nebo i celé dopisy.

Jak jednoduché, vybírat dárek někomu, o němž víte, že si rád zahraje golf. Myslím si, že ani letošní rok nebude výjimkou a já skončím zavalená tou bílou nádherou celá radostná z množství lidí, kteří mě mají rádi, a to i přesto, že jsem golfový míček kvůli studiu neodpálila přibližně asi tak rok. Na jaře pak budu řešit dilema, jestli mám s darovanými míčky, které rázem získaly zcela jinou hodnotu, hrát, nebo je jen tak nechat ve velkých skleněných mísách, které mi zdobí pokoj. Tvoří tak opravdu neobvyklý kousek dekorace, na který jsem patřičně pyšná.

Je mi pak líto, když takový míček, který v sobě nese cenné vzpomínky, ztratím například na Karlštejně v takzvaném „údolí smrti“ na čtvrté a páté jamce první devítky. Kdyby totiž někoho napadlo posbírat všechny mé ztracené míčky, které se tam schovávají pod nevinně vyhlížejícími keříky, mohla by z toho být kvalitní rybniční hráz.  Z těchto důvodů s míčky, na které mi někdo napíše nějaké přáníčko, tedy zásadně nehraji.

Tak se opět těším na svou obvyklou dávku míčků a všem golfistům přeji, aby se jim dařilo lépe tu bílou hmotu kontrolovat, ať už ty vzácné, nebo i ty obyčejné. Krásné bílé Vánoce.


Aneta Zárubová