Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Během čtyřkolového turnaje je možné zhubnout o 15 kilogramů

09.09.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Tento neuvěřitelný příběh se vrací až do roku 1934, do období ekonomického poklesu známého jako velká ekonomická krize. V té době vysoký, snědý Kaliforňan španělského původu, Olin Dutra, znemožnil svému soupeři Genu Sarazenovi zvítězit na osmatřicátém U. S. Open, které se ten rok hrálo v Merionu. To vše se mu povedlo těsně o jednu ránu a za neuvěřitelných podmínek.

Na tom by nic až tak divného nebylo, pokud bychom neznali okolnosti Dutrova vítězství. Právě okolnosti, za kterých kalifornský golfista vyhrál, jsou až neuvěřitelné. Následně se Dutra stal hráčem s výjimečně pevnou vůlí a neskutečnou výdrží a odhodláním. Více o tomto pozoruhodném příběhu vypráví manažer sbírky Muzea Golfové asociace Spojených států, Robert Alvarez.

Celý jeho příběh začal již rok před samotným turnajem, kdy Dutru postihla měňavková úplavice, velmi nepříjemná a bolestivá střevní infekce. S tím, jak se U.S. Open blížilo, Dutra se zastavil v Detroitu po během své cesty do Filadelfie, aby navštívil svého bratra, když se jeho stav podstatně zhoršil. Strávil nějaký čas v nemocnici, což vyvolávalo pochyby o jeho účasti na turnaji.

Kaliforňan byl ale tak vytrvalý ve svém úsilí, že i přes svůj zdravotní stav dojel do Merionu. Uchýlil se ke zvláštnímu způsobu, jak se se svou infekcí poprat, jedl cukrové kostky, aby si zvýšil výdrž, ale i tak v průběhu turnaje zhubl o patnáct kilogramů.

Jsem si celkem jistá, že žádný jiný hráč v historii nikdy tolik během čtyřkolového turnaje nezhubl. A právě tento fakt dělá z Dutry největšího ztrátaře z U.S. Open, i když vyhrál.

Aneta Zárubová