Czech Ladies – vítězí Alonso, Melecká druhá

14.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Carmen Alonso

Carmen Alonso

LET Access Series – AXA Czech Ladies Challenge, Tvoršovice  (14. -16.6.2018)

Sobota – Finálové kolo
V druhém ročníku Czech Ladies Challenge zvítězila Španělka Carmen Alonso (-11). Česká amatérka Tereza Melecká obsadila senzační druhé místo, které dělí s Angličankou Inci Mehmet (-8).

„Přihrávala jsem blízko k jamkám,“ odpověděla Tereza na otázku, co jí dneska nejvíce šlo. Neměla jsem  nejlepší puttování, takže ze spousty šancí do birdie jsem některé využila, některé ne. V prvním kole jsem žádné nervy necítila, v druhém kole už trochu a dneska asi nejvíc. Ale snažila jsem se na to nemyslet, hrát svojí hru, užít si to. Myslím, že to dopadlo dobře,“ řekla úspěšná hráčka.

Šestnáctiletá amatérka Sarah Hricíková, která jako druhá Češka postoupila do sobotního finále, skončila na životním 21. místě (-2).

Obhájkyně loňského vítězství Lucie Andre neprošla cutem.

Další pozice: 5. Frankish, Lescudier,  (-6), 9. Persson (-5), 9. Davis (-5), 13. Nicollet (-4), 17. Jiménez (-3), 21. Nuutinen, E.Nilsson, Friedrich (-2), 34. Banon, DeRoey, Rominger (+1).

Konečné výsledky

Melecké vystoupení je obrovským překvapením a významným úspěchem, který přinesl radost domácím diváků a zadostiučinění promotérům. Česká hráčka (a ještě k tomu amatérka) na stupních vítězů profesionálního turnaje, pořádaného na domácím hřišti je to, co taková akce potřebuje.
Melecká měla dokonce šanci vybojovat titul, ale Španělka je velmi ostřílená hráčka, vedla od druhého kola a svoje místo si ohlídala. Je sedmá hráčka žebříčku LETAS a dvaatřicátá hráčka žebříčku LET. Za vítězství obdržela 5.600 Eur. Melecká jako amatérka „přišla“ o 3.747 Eur.

Dalším důvodem k radosti je úspěch Sarah Hricíkové. Šestnáctiletá studentka  se po prvním špatném kole rychle otřepala a další dvě kola ji vynesly na 21. místo (-2).

Nakonec, celý turnaj je jedním velikým úspěchem. Pro české barvy, pro promotéry a pro domácí Resort Konopiště. Prezident pětačtyřiceti jamkového golfového resortu Konopiště Petr Uhlík obdržel od šéfky LETAS  Barnard plaketu „Official venue LET Access Series 2018″ a spoustu chvály od hráček. Ty našly na Konopišti všechno potřebné na jednom místě bez přesunů: od ubytování, tréninkových ploch, parkoviště i stravování. Příští ročník se bude konat zde.

Turnaj je herním zklamáním pro české profesionálky. Do závěrečného kola se neprobojovala žádná z pěti přítomných. Váňové a Hinnerové utekl cut o jednu ránu.

Turnaj snímala kamera České televize.

.

.

Tereza Melecká

Tereza Melecká

Pátek – 2. kolo
Ne, nebyla to náhoda. Tereza Melecká hrála i v druhém kole fantastický golf a dosáhla výsledku 70 ran, se třemi birdie a jediným bogey, dvě pod par. S Angličankou Hayley Davis (obě -7) dělí  druhé místo za první Španělkou Carmen Alonso (-8).

Další senzací druhého kola je mladinká amatérka Sarah Hricíková. V první kole hrála 77 ran a byla na odpis cutem. Jenže! V druhém kole se nějakým kouzlem proměnila ve zcela jinou hráčku. Po nesmělém začátku, kdy jí upadlo bogey na druhé jamce, začala sázet berdíky. Jeden, druhý, třetí. Nakonec jich bylo šest a školačka Hricíková donesla stejně úžasný výsledek jako včera Melecká, 67 ran, pět pod par. Zlepšila se o celých 10 úderů! V součtu je sice v paru, ale stačí to. Postoupila do sobotního finále na 36. místě.

Sarah Hricíková

Sarah Hricíková

Na horší straně cutu zůstaly ty, od kterých se postup tak nějak očekával. Vlašínová, Melichová, Macková, Vítů, Marie Luňáčková, Kousková, Ryšková  nebo Vítů.  Přestože v druhém kole všechny zlepšovaly, nestačilo to. Např. Melichová hrála druhý den skvělých 68 ran se čtyřmi čistými birdie, bohužel jedna rána chyběla.
V jednu chvíli, kdy cut byl na půlhodinky na +1 mohlo postoupit osm Češek. Příchodem posledních hráček  se ale vrátil na Even par a postupují pouze Melecká s Hricíkovou.

Další pozice:  6. Dlamini (-5), 8. Persson, Nuttinen (-4),  16. Rominger, Nicollet (-3),  24. E.Nilsson (-2), 29, De Roey,Banon, Jimenez (-1).
Cutem dále neprošly: Garcia, Westin, Gidali, Prat, Folch, Fünfstück.

Leaderboard

.

Skorkarta Tereza Melecká – 2. kolo

SCMekelcka2k

Skorkartta Sarah Hricíková – 2. kolo

SCHricikova2k

Pozice českých hráček

Cesky2k

.

.

Tereza Melecká

Tereza Melecká

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo přineslo senzační výkon české amatérky Terezy Melecké. Hrála 67 ran, čistých pět birdie, pět pod par a je vedoucí hráčkou před Indkou Sharmilou Nicollet, Francouzkou Emilií Piquot a Swazijkou Nobuhle Dlamini (všechny -4).

Druhou Češkou v pořadí je profesionálka Šideri Váňová na 18. místě (-1). Nepřízeň osudu v podobě ukradených holí jí moc neovlivnila. Váňová hrála vyrovnaně pět birdie a čtyři bogey, 71 ran, jednu pod par.

Velmi dobře jsou umístěny další amatérky Patrice Macková a Gabriela Roberta Vítů ma 27. místě (E).

Slabý den  si vybrala Jana Melichová. Hrála šest ran nad par a je na 118. místě. Hranice cutu pro zítřejší druhé kolo je na hodnotě +1. Melichová musí srazit nejméně pět úderů, aby postoupila do sobotního finále.

Za očekáváním zůstala Sára Kousková (+4), která bude zítra bojovat o cut.

V zóně postupu je osm českých hráček. Šest amatérek a dvě profesionálky.

Leaderboard

Skorkarta Terezy Melecké – 1. kolo

MelecakSC1kb

Postavení českých hráček po 1. kole

Cesky1k

.

 

AXA Czech Ladies Challenge Pro-Am

AXA Czech Ladies Challenge Pro-Am

Úterý – Pro-Am
V úterý byl na programu Pro-Am a po jeho skončení se vyhlašovaly výsledky. Po vyhlášení následovalo  Players Party.

Hráčky se ze sportovního převlékly do kokteilek a proměnily se v půvabné mladé dámy. Jak uvidíte na následujících fotografiích, je na tom český golf v tomto ohledu velmi, velmi dobře.

Zvítězil tým vedený Angličankou Rise Davis. Zahrát si golf s profesionální hráčkou, která to opravdu umí a navíc je hezká, je silný zážitek. Z tváří hráčů Pro-Amu pohoda a spokojenost jenom sršela. Přispělo také bezvadné, teplé počasí a greeny, které drží míč. To je příslib skvělých výsledků v ostrých kolech.

Akce se účastnilo vedení ČGF, prezident Zdeněk Kodejš, generální sekretář Aleš Libecajt, sportovní ředitel Luboš Klikar, hospodářka Marie Stilerová a člen výboru Dominik Maršík. Hrál i promotér Petr Žák z GM Pro.

foto Ivan Paggio

 .

Golf Resort Konopiště

Golf Resort Konopiště

Úvod
Na Konopišti se tento týden koná nejvýznamnější akce ženského golfu u nás. AXA Czech Ladies Challenge je profesionální turnaj, účastní se ho však i kompletní amatérská špička České republiky.
K pěti profesionálkám Hinnerové, Evě Koželuhové, Krásové, Valáškové a Váňové se připojí dvacet amatérek v čele s Vlašínovou, Melichovou, Kouskovou, Mackovou, Meleckou, Ryškovou, Hricíkovou a Vítů.

Češky budou mít proti sobě špičku žebříčku LETAS: De Pradenne, Jiménez, Nilsson, Folch, Frankish, Persson, Fünfstück a další kvalitní hráčky, jako např. Banon, Prat, Gidali, Gilly, Hedberg, Nicollet, Schlassberg, Dlamini, Westin, Cowley nebo Daffinrud.

Loni se nejlépe umístila Karolína Vlčková, která získala  7. místo a své první profesionální peníze. Letos se neúčastní, ve stejném termínu hraje osmý turnaj Symetra Tour v Illinois. Amatérky Patricie Macková, Kristýna Frýdlová a Hana Ryšková loni získaly cenné 16. místo. Do cutu se na Casa Serena vešly ještě Gabriela Roberta Vítů (34. místo) a Kristýna Abrahámová (45. místo), viz loňské výsledky.
Frýdlová letos nestartuje.

Hraje se na hřišti Radecký pětačtyřiceti jamkového golfového resortu Konopiště. Hřiště má civilní par 72 a délku 5.859 metrů ze žlutých odpališť.

Dotace turnaje je 35.000 Eur. Loňské vítězství na Casa Serena bude obhajovat Francouzka Lucie Andre.

Promotérem je Česká golfová federace ve spolupráci s GM Pro Petra Žáka.

Leaderboard

Odkazy:     Golf Konopiště     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje    Loňské zpravodajství

.

.