22.12.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

V dramatické koncovce letošního ročníku Australian PGA Tour se nakonec radoval Peter Lonard. Australian Open se stal dalším skalpem tohoto zkušeného golfisty.

Australian Open Championship
Moonah Links Course, Rye, Austrálie

Zájem golfové veřejnosti se o víkendu soustředil především na australský kontinent, kde se hrál Australian Open. Na hřišti Moonah Links Course ležícím asi 100 km jižně od Melbourne byla k vidění dramatická koncovka, ve které se v jednu chvíli dokonce sedm hráčů (mezi nimi i amatérský mistr USA Ricky Barnes) dělilo o první místo.
Lídr třetího kola Chris Downes svou pozici neudržel a po nepříliš vydařeném závěru obsadil dělenou druhou příčku. Šanci na vítězství měl i Stephen Leaney, druhý muž na letošním US Open. Tu však promarnil na poslední jamce, kde neproměnil birdie a skončil také druhý. Favoritem publika se stal již 44letý veterán Peter Fowler, který australský Open vyhrál již před dvaceti lety a tady skončil na úctyhodném čtvrtém místě.

Perfektní finiš předvedl zkušený Peter Lonard. Muž, který je na 42.místě světového žebříčku zahrál tři birdie na posledních šesti jamkách a především to poslední na osmnácté mu nakonec přineslo kýžené vítězství. Ke svým loňským titulům z Australian PGA Championship a Masters, tak přidal další cenný triumf.
“Na začátku druhé devítky jsem ztrácel dvě rány na vedení a tak jsem doufal, že když zahraji dvě nebo tři birdie mohl bych zaútočit na prvenství,” odhaloval svou strategii hry vítězný Lonard. “Měl jsem štěstí, že se to povedlo.” Vítězná prémie 200 tisíc dolarů mu pomohla i k celkovému prvenství v letošní tabulce výher Australasian PGA Tour.