Arnold Palmer na amerických známkách

04.10.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Pošta ve Spojených státech, která neměla po finanční stránce příliš příznivý rok, zvažuje změnu ve své filozofie, která by moha ovlivnit prodeje známek. Je to zároveň také možná příznivá zpráva pro golfové fanoušky. Mohla by se inspirovat i Česká pošta.

Americká pošta, která původně oslavovala na svých známkách pouze zesnulé, nyní přemýšlí i o žijících lidech. Ve své PR kampani vyzvala lidi, aby sami přišli s nápady na vhodné osoby na známky. Může to být kdokoliv od sportovce, přes zpěváka až po baviče, zkrátka, kdokoliv, kdo by mohl být poctěn.

Mnohokrát se tak začalo v této souvislosti objevovat jméno Arnolda Palmera, který si podle veřejnosti, zaslouží být na známce nejvíce z žijících golfistů. Je zde ještě Jack Nickaus, ale Palmer přispíval k rozvoji golfu ještě před tím, než Nicklaus vyhrál svůj první americký amatérský titul.

Palmer jako kulturní ikona s lidskou tváří, se přiblížil běžnému americkému životu. Jako dobře placený sportovec byl zároveň komerční tváří a svým chováním přiblížil jak prezidentům, tak svým fanouškům. Říká se, že se ještě nikdo nesetkal s Arnoldem Palmerem, aniž by mu pevně stiskl ruku na přivítanou a zpříma mu pohlédl do očí.

Palmerův přístup ke hře a k divákům byl modelem pro golfisty po dalších padesát let. Ne každý profesionál dnes dosáhne na vysokou laťku, kterou Palmer nastavil. Každý sport by byl lepší, kdyby se sportovci chovali jako Arnold Palmer.

Jako golfista byl fenomenální, vyhrál dvaašedesát titulů na tour a na Masters vyhrál hned čtyřikrát. Na British Open skončil druhý, první a první v letech 1960-1962 a v roce 1960 získal i titul na U.S. Open. Kdyby Česká pošta udělala to samé, mohli bychom si posílat pohledy se známkou, na které by byla Klára Spilková.

Aneta Zárubová