Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Arnold Palmer je stále králem na Bay Hill

28.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

arnold palmerDiváci na Arnold Palmer Invitational procházeli stanem, který byl  plný vzpomínek a důležitých momentů v kariéře golfového krále. Od turnajů, které vyhrál a díky kterým se stal nezapomenutelnou postavou profesionálního golfu, až po vítěze jeho turnaje na Bay Hill.

Ve středu odpoledne pět vybraných hráčů sponzorům vyprávělo historky, jak se poprvé s Palmerem setkali.

Kevin Stadler zavzpomínal, že mu bylo deset let, když poprvé legendu viděl. Chodíval na Bay Hill se svým otcem, bývalým šampionem z Masters, Craigem Stadlerem.

Daniel Chopra je na hřišti členem, a když se poprvé zapisoval, překvapilo ho, že Palmer věděl, o koho se jedná a hned se s ním šel pozdravit. Chopra se novinářům svěřil, že měl pocit, jakoby potkal nějakého šlechtice.

V letošním Palmerově turnaji nastoupili hráči, jako je Steve Stricker, Ernie Els a Jim Furyk. Většina z nich se účastnila  právě kvůli Palmerovi, kterému krásné hřiště patří.

Scházel jen Tiger Woods, což se stalo poprvé v jeho kariéře. Palmer Woodsovo rozhodnutí neúčastnit se, komentoval jen s tím, že je trochu zklamán. Dal již několikrát novinářům najevo, že své názory na Woodsovu aféru si nechá pro sebe. Daleko více ho zajímá jeho vlastní turnaj. V poslední době na jeho hřišti proběhly drobné změny, hlavně, co se týče hloubky bunkerů a byla posunuta některá odpaliště.

Poslední tři roky mělo hřiště par 70, což Palmer nyní změnil zpět na 72, upravil čtvrtou a šestnáctou jamku na pary 5. Hřiště je tak hratelnější a podle některých názorů i zajímavější.

Palmerův turnaj je sice většinou trochu zastíněn nadcházejícím Masters, ale s legendou jako hostitelem se zájem vyrovná.

 

Aneta Zárubová

Aneta75P