Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Anthony Kim odstoupil z turnaje po flámu ve Vegas

22.10.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Anthony Kim možná z Las Vegas odjede dříve, než plánoval. Poté, co článek v deníku Las Vegas Journal vylíčil mladou hvězdu PGA Tour, jako „opilého kanóna,“ který rozpoutal bouři u stolu s hrou v kostky, Kim oficiálně odstoupil z turnaje Justin Timberlake Shriners Hospitals for Children Open, zdánlivě kvůli zranění palce, které mu znepříjemňovalo život již po většinu této sezóny.

Kimův agent, Dave Haggith médiím vysvětlil, že hráč odstoupil, jako součást zotavovacího procesu a nikoliv tedy kvůli své bouřlivé noci ve Vegas. Haggith vysvětlil, že incident v hotelu a kasínu Bellagio, kde byl Kim údajně napomenut, za své hlasité a neurvalé chování, nemá údajně nic společného s hráčovým odstoupením z turnaje.

Podle Haggitha, který věří, že média celé dění v Bellagiu, nafoukla, jsou to dvě naprosto odlišné příhody. Haggith ještě dodal, že je sice pravda, že byl Kim trochu divoký, ale prý poslechl, hned, jak byl napomenut.

Za normálních okolností by podobná zpráva o hráči z tour, který si jde v pondělí večer trochu povyrazit, asi nevzbudila tolik pozornosti, ale Kim v této pozici nebyl poprvé. V roce 2009 na Presidents Cupu se na Kimovu adresu vyjádřil Robert Allenby, který ho označil za novodobého Johnyho Dallyho, poté, co tehdy čtyřiadvacetiletý Kim zůstal pít až do čtyř hodin do rána noc před zápasem.  Allenby se později sice omluvil, ale Kimovu reputaci to již nezachránilo. Od té doby se ale hráč podobným kontroverzním činům vyhýbal.

Mnohé možná překvapí, že se zranění šlachy u palce léčí pitím Dom Perignonu.


Aneta Zárubová