Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Annika Sorenstam a Lorena Ochoa si spolu opět zahrají

11.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Obě hráčky, které svou profesionální golfovou kariéru již ukončily, si opět zahrají. Zúčastní se srpnového charitativního skins turnaje, Notah Begay III Challenge. Svou přítomností mají pomoci americkým domorodým dětem v boji s obezitou a cukrovkou.  

Turnaj, který se koná na hřišti Casino’s Atunyote Golf Club, zaštiťuje nadace Notaha Begaye III., jediného domorodého amerického indiána hrajícího na PGA Tour.

Dalšími hráčkami z LPGA Tour, které si na smíšeném skins turnaji 31. srpna zahrají, jsou Suzann Pettersen, Cristie Kerr, Morgan Pressel a Anna Rawson. Z hráču PGA Tour se objeví Anthony Kim, Camilo Villegas, Hunter Mahan, Vijay Singh, a Rickie Fowler.

Turnaj se poprvé hrál v roce 2008 a minulý rok, kdy se účastnil Tiger Woods, celkový výtěžek z turnaje přesáhl jeden milion dolarů. Letos Begay počítá s podobným výsledkem, i když tentokrát Woods nebyl pozván. Organizátoři vědí, že se připravili o největší tahák a musí tedy jeho místo nahradit jinými velkými jmény v golfu.

Budou spolu hrát smíšené týmy a počítat se bude nejlepší míček. Celková dotace turnaje činí 400,000 dolarů (8,623,600 korun). Vítězná dvojice si rozdělí hlavní cenu 100,000 dolarů, v přepočtu 2,155,900 korun. Begay sdělil, že letos bude v prodeji 5,000 až 10,000 lístků a další se rozdají různým nadacím a charitativním organizacím se zaměřením na mladistvé.

Ochoa z profesionálního golfu nečekaně odešla v květnu tohoto roku s tím, že se chce věnovat rodině a své vlastní charitě. Cíle její nadace se s cíly turnaje v mnoha bodech shodují, jelikož pracuje s domorodými mexickými komunitami. Sedmatřicetiletý Begay je pro svou charitu také velmi zanícený a prohlásil, že se bude pro domorodé indiány udělat co nejvíce do té doby, než zemře.

Aneta Zárubová

 

 

foto Isifa