Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Amundi Czech Ladies Challenge 2019

20.06.2019 | Čeněk Lorenc - GM Pro | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Czech Ladies -  vítězí Alonso, Melecká druhá

Golf Resort Konopiště

Potřetí na prestižním českém hřišti, podruhé na Konopišti a poprvé pod záštitou evropského investorského lídra Amundi se uskuteční turnaj profesionální Ladies European Tour Access Series.  Amundi Czech Ladies Challenge 2019 se odehraje od čtvrtka 1. srpna do soboty 3. srpna na hřišti Radecký s celkovými prize money 35 000 eur.

Pro třetí ročník úspěšného turnaje jsou opět promotéry a garanty Česká golfová federace a agentura GM Pro. Kromě nového titulárního partnera Amundi se přidala do poolu také značka životního pojištění Youplus.

Letos se turnaj navíc uskuteční pod záštitou Českého olympijského výboru. Důvod je nasnadě: díky výměně karet s ostatními pořadateli LETAS Series je možné na akci pozvat nejméně dvacet domácích hráček. Mladé naděje tak dostávají šanci změřit síly se světovou špičkou nejen doma, ale mezitím také na dalších turnajích v zahraničí, kde získávají startovní místa. To pomáhá jak samotným talentům, tak rozvoji celého českého golfu.

Loni nejlepší amatérka Tereza Melecká

Loni nejlepší amatérka Tereza Melecká

Celkem bude možné na turnaj pozvat asi dvacítku domácích amatérských hráček a dát jim tak šanci změřit síly se špičkou. Důkaz úspěšnosti této strategie přinesl turnaj LETAS už loni, kdy na druhém místě na Konopišti skončila domácí amatérka Tereza Melecká a kdy se v dobrém světle ukázala také řada dalších českých talentů.

Turnaj Amundi Czech Ladies Challenge 2019, určený jak pro nastupující dámskou elitu kontinentu, tak pro mladé domácí golfistky, zaštítí Amundi coby jeden z deseti největších správců aktiv v celosvětovém měřítku. Po své klienty spravuje aktiva v celkové hodnotě 1,476 bilionů eur.

„Po nedávné fúzi Amundi s Pioneer Investments jsme hledali příležitost, jak zviditelnit vcelku novou značku na českém trhu. Jelikož je golf jednou z oblastí, kde se Amundi ve světě profiluje, rozhlíželi jsme se po vhodných možnostech i v Česku,“ uvedla Dana Kryńska, Head of Communications společnosti Amundi. „Zvažovali jsme několik nabídek, a nakonec jsme se rozhodli vstoupit jako partner do ženského golfu. Tedy stát se titulárním sponzorem pod hlavičkou Amundi Czech Ladies Challenge 2019,“ řekla Dana Kryńska.

„Zvažovali jsme několik nabídek, včetně té nejprestižnější, turnaje PGA European Tour na Albatrossu, ale nakonec jsme se rozhodli vstoupit jako partner do ženského golfu. Tedy stát se titulárním sponzorem pod hlavičkou Amundi Czech Ladies Challenge 2019,“ řekla Dana Kryńska a dodala: „Mělo by také přijet hned několik francouzských hráček, tak věříme, že naši značku budou vnímat jako domácí.“

Ostatně, první ročník turnaje vyhrála Francouzka Lucie Andre a skutečně nemálo francouzských golfistek prokazuje dlouhodobě velký potenciál. Na startu ovšem budou nejen hráčky z celé Evropy, ale i z dalších kontinentů.

Prezident ČGF Zdeněk Kodejš s ředitelkou turnaje 2018

Prezident ČGF Zdeněk Kodejš s ředitelkou turnaje

„Před třemi roky jsme se zamýšleli, co udělat pro další rozvoj českých výkonnostních golfistů a golfistek. Došli jsme k jednoznačnému rozhodnutí, že krokem vpřed bude uspořádání vlastních turnajů pro mladé, kteří jinak čeká mimořádně tvrdý přechod mezi kategorií amatérů a profesionálů,“ řekl prezident ČGF Zdeněk Kodejš.

„Jasně se ověřilo, jaký význam má nabídnout mladým hrací karty na domácí turnaj a také na další turnaje z LETAS, do jehož výměnného programu jsme se promotérstvím zařadili. Důležitým faktorem je také propagace golfu a České republiky jako rozvinuté golfové destinace. Máme opakovaně potvrzeny velmi pozitivní ohlasy hráček, které se na náš turnaj rády vracejí, což přispívá k dobrému jménu českého golfu v Evropě,“ dodal generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Zak

Petr Žák – GM Pro

Úspěšnou strategii turnaje vyzdvihuje také Petr Žák, majitel GM Pro: „Jsem rád, že filozofie nastavená před prvním ročníkem se ukázala jako správná a že se z turnaje stal klíčový produkt ČGF, navíc s podporou ČOV. Turnaj má několik významů. Za prvé je to samotná akce, na níž startují naše hráčky, které už mohou projít cutem a uhrát dobrý výsledek. Dále jsou tu naděje, které si turnaj vyzkoušejí a které to výkonnostně posune dál. Potom nastává další pozitivní efekt, a to díky výměně karet a účasti hráček na zahraničních turnajích. Jde tedy vlastně o dvojí investici: jak do samotné sezony, tak do budoucnosti. Vstupem nového titulárního partnera, investičního lídra Amundi, se tento kruh úspěšně uzavírá. Jsme rádi, že se nám už sami hlásí další partneři, které turnaj zajímá.“

Jak prezident ČGF, tak agentura GM Pro si rovněž pochvalují samotné dějiště turnaje. „Těším se znovu na Konopiště, které jistě dokáže pro třetí ročník LETAS připravit hřiště i zázemí stejně kvalitně jako loni. A my opět budeme držet palce našim mladým hráčkám, kterým turnaj na domácí půdě jistě pomůže v další kariéře a dodá jim sebevědomí,“ dodává Zdeněk Kodejš.

Mezi domácími i zahraničními hráčkami je o turnaj stejně jako loni velký zájem. Konopiště láká díky poloze vůči metropoli, vysoké kvalitě hřiště, ubytování i zázemí s wellness, a to včetně příznivých cen a samozřejmě také logistice, kdy hráčky dojdou z hotelu na hřiště pohodlně pěšky a nemusejí se o nic starat.

Loňská vítězka Carmen Alonso

Loňská vítězka Carmen Alonso

Součástí turnaje bude také populární soutěž Pro-Am a řada dalších doprovodných akcí a aktivit na podporu a rozvoj golfu. Závěrečné kolo bude vysílat ČT Sport, který se také zaměří na podrobné zpravodajství z akce.

Pořadatelé srdečně zvou všechny příznivce golfu na skvělý divácký zážitek. Vstup je zdarma a o diváky bude v resortu kvalitně postaráno.

.

.

.

..