Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

AMERIČANÉ OBHÁJILI WARBURG CUP

18.11.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Americký tým složený podle kapitána Arnolda Palmera obhájil prvenství v druhém ročníku týmové soutěže UBS Warburg Cup. V Číně se dařilo Montymu, když zvítězil na turnaji TCL Classic.

Nejsledovanější událostí minulého víkendu byl bezpochyby UBS Warburg Cup, tedy jakási obdoba Ryder Cupu, kde proti sobě nastupují hráči USA a zbytku světa v podobném hracím formátu jako slavnější soutěž. Do týmů nominují jejich kapitáni – mimochodem kapitánem USA byl Arnold Palmer a zbytku světa vévodil Gary Player – vždy 6 hráčů ve věku 40-49 let a 6 hráčů nad 50 let. Druhý ročník této soutěže se konal na ostrově St.Simons v americké Georgii. Sea Island Golf Course, na kterém se hrál tento turnaj však mnoho radosti hráčům nedělal, především pro velmi chladné a deštivé počasí bylo hřiště jen velmi obtížně hratelné. Nicméně i přes nepřízeň počasí bylo k vidění mnoho nádherných golfových momentů. Většina aktérů tohoto klání je totiž velmi zkušená a rozmíšky a hádky, které známe tak důvěrně z Ryder Cupu jsou zde zapovězeny. Kamarádství a pohodová atmosféra čišela ze všech účastníků.
Páteční foursomy dopadly o něco lépe pro tým USA, který se tak po prvním dnu dostal do vedení o jeden bod – 3,5 ku 2,5. Gary Player s Nickem Faldem porazili Arnolda Palmera s Curtisem Strangem jen těsně 1 up. Druhá americká dvojice, která prohrála svou bitvu byla Fred Funk a Bob Gilder, kteří museli smeknout čepice na 17.jamce před Isao Aokim a Seijim Ebiharou (3 a 1).
V sobotu byly na programu fourbally. Palmer vrátil porážku Playerovi, když společně s Watsonem porazili pár Player-Langer 3 a 2. Překvapením bylo vítězství páru Rodger Davis-Stewart Ginn nad zkušenou americkou dvojicí Paul Azinger-Mark O´Meara 4 a 2. Celkově sobotní výsledky skončili remízou 3 ku 3 a tak celkové skóre bylo 6,5 ku 5,5 ve prospěch amerického týmu.
Rozlosování nedělních singlů slibovalo tuhé souboje hned od samého začátku, kdy se spolu střetli oba kapitáni – Arnold Palmer a Gary Player. Gary se ukázal ve velmi dobré formě a s jistotou zvítězil vysoko 6 a 5. V bitvě dvou kapitánů rydercupových týmů Sama Torrance a Curtise Strange se také čekala mnohem úpornější bitva než celkem přesvědčivé vítězství Američana Strange 4 a 3. Je to další z řady vítězství nad Torrancem v single zápasech a na otázku novinářů jestli někdy se Samem prohrál řekl velmi žoviálně: „Ano, před dvěma měsíci… právě, když to bylo nejdůležitější“, poukázal na prohraný Ryder Cup Curtis Strange.
Azingera si budeme navždy spojovat s fantastickým úderem z bunkeru na 18.jamce při letošním Ryder Cupu, kdy zachraňoval naděje Američanů na dobrý výsledek. Stejně tak i tady v zápase proti Langerovi ukázal svou perfektní hru z bunkeru, když na 15. jamce dokázal zahrát chip-in eagle a poslal Bernharda domů s výsledkem 4 a 3. V tu chvíli bylo jasné, že jen naprostý kolaps by dokázal zvrátit pro-Americky se vyvíjející Warburg Cup.
Za zmínku mimo jiné stojí také skvělý 15-ti metrový putt Isaa Aokiho na poslední 18.jamce, kterým zremízoval zápas s mnohem silnějším Fredem Funkem.
Z 12-ti zápasů však RoW (Rest of the World – Zbytek světa) dokázal vyhrát pouze 4 a tak Warburg Cup zůstává i nadále v držení Američanů.
Výsledky:
Pátek – Foursome
Gary Player and Nick Faldo, RoW def. Arnold Palmer and Curtis Strange, U.S., 1 up
Bernhard Langer and Eduardo Romero, RoW and Paul Azinger and Scott Hoch, U.S., halved
Raymond Floyd and Tom Lehman, U.S. def. Sam Torrance and Ian Woosnam, RoW, 1 up
Isao Aoki and Seiji Ebihara, RoW def. Fred Funk and Bob Gilder, U.S., 3 and 1
Hale Irwin and Tom Kite, U.S. def. Rodger Davis and Stewart Ginn, RoW, 3 and 2
Tom Watson and Mark OMeara, U.S., def. Barry Lane and Denis Durnian, RoW, 2 and 1

Sobota – Fourball
Arnold Palmer and Tom Watson, U.S. def. Gary Player and Bernhard Langer, RoW, 3 and 2
Raymond Floyd and Tom Lehman, U.S. def. Sam Torrance and Ian Woosnam, RoW, 2 and 1
Fred Funk and Bob Gilder, U.S. def. Isao Aoki and Seiji Ebihara, RoW, 1-up
Eduardo Romero and Nick Faldo, RoW def. Curtis Strange and Hale Irwin, U.S., 1-up
Barry Lane and Dennis Durnigan, RoW def. Tom Kite and Scott Hoch, U.S., 4 and 3
Rodger Davis and Stewart Ginn, RoW def. Paul Azinger and Mark OMeara, U.S., 4 and 2

Neděle – Singly
Gary Player, RoW def. Arnold Palmer, U.S., 6 and 5
Curtis Strange, U.S. def. Sam Torrance, RoW, 4 and 3
Paul Azinger, U.S. def. Bernhard Langer, RoW, 4 and 3
Tom Lehman, U.S. def. Edwardo Romero, RoW, 2 and 1
Barry Lane, RoW def. Scott Hoch, U.S., 1-up
Mark OMeara, U.S. def. Nick Faldo, RoW, 3 and 2
Ian Woosnam, RoW def. Tom Kite, U.S., 3 and 2
Hale Irwin, U.S. def. Rodger Davis, RoW, 2 and 1
Isao Aoki, RoW and Fred Funk, U.S., halved
Bob Gilder, U.S., def. Stewart Ginn, RoW, 1-up
Raymond Floyd, U.S. def. Seiji Ebihara, RoW, 2 and 1
Dennis Durnigan, RoW and Tom Watson, U.S., halved

Na opačném konci zeměkoule, přesněji v Číně, se hrál historicky první turnaj s dotací 1 miliónu dolarů pod názvem TCL Classic. Mezi jeho účastníky na hřišti Dongguan se rozhodně neztratil spolu-vítěz posledního klání ve Valderramě Skot Colin Montgomerie. Ten zde nakonec vyhrál, avšak na paty mu šlapal velmi tvrdě jeden z nejlepších asijských hráčů – Thongchai Jaidee z Thajska. „Byl skvělý a já jsem jím mile překvapen“, říkal Monty o Jaideem. „Je výborné, že Asie má hráče, kteří jsou schopni hrát na takovéto úrovni. Já jsem musel o vítězství bojovat ze všech sil.“ Monty předváděl opravdu výborný golf, když v posledních 41 jamkách neztratil jedinou ránu. V závěrečném kole zahrál 67 ran a celkově o dvě rány předstihl Jaideeho.
Třetí byl další reprezentant Asie – domácí Liang Wen Chong, který s výsledkem 10 pod par ztrácel na druhé místo čtyři rány.
Michael Campbell byl dělený čtvrtý a další evropští hráči skončili následovně: Andrew Coltart dělený šestý, Paul McGinley a Lee Westwood dělené 11. místo.

[Gallery not found]