Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Amatérské Mistrovství Evropy žen očima Kateřiny Růžičkové

20.09.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Reprezentantka České republiky Kateřina Růžičková se účastnila amatérského Mistrovství žen v Paříži a přivezla skvělé 15. místo. Čtenářům Golf.cz sděluje své zážitky vlastními slovy…

Na největší individuální soutěž v této sezoně -mistrovství Evropy žen do Francie jsem cestovala s rodiči. Jeli jsme autem v neděli 26.8. brzy ráno. Cesta trvala asi 16 hodin. Do hotelu, který byl asi 15 kilometrů od hřiště jsme dorazili kolem 6 hodiny večer. Ubytovali jsme se a jeli jsme se podívat na hřiště. Když jsem vešla do klubovny, zaujali mě fotky vítězů French Open, které se zde hrálo již od roku 1906. Když jsem pak viděla 18. a 15. vodní green, bylo mi jasné že tohle hřište bude velká výzva.

Následovaly dvě cvičná kola, která jsem prošla s mým kedíkem (maminkou) a Emilkou Bartoňovou a Silvií Dittrtovou. Hřište bylo těžké, ferveje byly úzské, obklopeny hustými vysokými rafy, vody také nebylo málo, a vítr byl intenzivní. Nic jiného však nemůžeme čekat, když se na tomto hřišti hraje French Open.Důkladně jsem si zaznamenala všechny informace do své obsáhlé birdie karty. Bylo velmi větrno avšak slunečno, a docela teplo. Během druhého cvičného kola dosahoval vítr rychlosti až 35 km/h.

V úterý večer jsme si s holkama oblékly federační saka a vyrazili na "opening ceremony", kde jsme se mohly přivítat s ostatními hráčkami.
Do turnaje bylo přihlášeno 148 skvělých hráček, a 110 mělo plusový hcp (hcp pod nulu).
Nastupovala jsem do boje z 54. pozice podle mého hcp.

Ve středu jsem startovala ráno. Vítr byl oproti cvičných kol slabší, avšak velmi nárazový. Před startem jsem byla nervózní, a na první jamce jsem pracně zachraňovala par. V průběhu kola jsem se však dobře bavila, a užívala si toho, že na tak silně obsazeném turnaji můžu hrát a měřit se s těmi nejlepšími v Evropě. Zahrála jsem 75 ran a byla na děleném 27.místě. Nebyla jsem se svou hrou příliš spokojená.

Ve středu ( 2.kolo) jsem startovala až odpoledne ve 2 hodiny. Ráno jsem se vzbudila s velmi pozitivní náladou. Kolem 10 jsme se s rodiči vydali do obchodního centra, abych se trochu odreagovala před dlouhým dnem. Udělala jsem si radost a koupila pár hezkých věcí. Velmi jsem se na hru těšila už ráno.

Hned po prvním odpalu jsem cítila, že dneska to půjde. Hned na druhé jamce ( Par 3, 132 metrů), kde foukal boční vítr od vody, jsem zahrála svou 6 železo punchovanou, která dopadla asi půl metru před jamkou a míč zmizel v ní. Opět jsem si vychutnávala tento krásný pocit, a stále jsem nemohla uvěřit tomu, jak je možné dát dva hole in ony v jednom měsíci . Tatínek, který mi dělal forecaddika, to viděl zblízka, a myslím že on z toho měl největší radost.
Score jsem držela a došla jsme to 2 rány pod par (70) a usídlila jsem se na děleném 7.místě s celkovým scorem plus 1 po dvou dnech.

Byl to dlouhý den, a já jsem byla velmi spokojená se svou prací :-).
Třetí den jsem startovala v 8 ráno. Byla sychravá zima, a když jsem přišla na driving, který byl plný hráček s kulichy a kalhotamy do deště bylo mi hned jasné, že to dnes bude těžší, než dny předtím. Necítila jsem se uvolněně, a hlavou se mi honili špatné představy a negativní myšlenky, kterých jsem se nemohla jen tak zbavit. Začla jsem parem, ale na druhé jamce jsem zahrála do vody, a ještě zachránila bogie..následovalo neštastné double-bogie, avšak snažila jsem zapomenout na to ,že už jsem 3 nad po třech jamkách, zahrála jsem ješte pár bogie,a když už jsem si myslela že tomu je konec ,na 7.jamce jsem zahrála tragické triple-bogie. Po první devítce jsem byla plus 8. Takhle špatně jsem nešla celou tuto sezonu. Druhou devítku jsem ale začla bojovat, a snažila jsem se ze všech sil zapomenout na minulost.. Na tomto hřišti bylo birdiků jako šafránu. Avšak jsem se nedala a druhou devítku jsem šla 2rány pod par, tak celkově 78 (plus 6) a obsadila jsem dělené 19.místo. Odcházela jsem však s dobrým pocitem, protože jsem se z krize dokázala dostat, a ještě bojovat.

Poslední den jsem šla do kola velmi uvolněně, němela jsem co ztratit, přijela jsem se jen pobavit hrou a získat cenné zkušnosti. Byla jsem velmi potěšěna, že jdu ve flightu se španělkou Silvou Martou, kterou jsem znala jen z vyprávění. Udělala jsem si nové přátelství, kterého si velmi cením. Moje hra měla ale malé slabiny, zahrála jsem pár bogie, ale ukončila jsem to excelentně dvěma biridie na 17. a 18.jamce a zapsala jsem si score 74. PO kole jsem se hned šla s rodinou podívat na dramatické finále, ve kterém jsem viděla špičkový golf a nepopsatelnou atmosféru, nijak nelišící se od profesionální série. Byla jsem štastná, že jsem hrála dobře. Avšak spokojená jsem na 100% nebyla, však to znáte v golfu asi nikdy nejste uplně spokojení.

Ale umístila jsem se na děleném 15.místě s celkovým výsledkem plus 9 ran.
Tento turnaj se zapíše do mých nejhezčích vzpomínek.Díky rodině, jsem měla ten nejlepší servis, kterého si velmi cením a je to i jejich zásluha, že jsem prolomila historické umístění na ME.

Přála bych vám také někdy zažít takový zážitek a mít tu možnost reprezentovat svou zemi a porovnávat se s hráčkami, které za pár let možná uvidíme na LPGA.

Děkuji především rodině, bratrovi a blízkým za podporu, kterou mi projevovali a také České golfové federaci.