Álvaro Quirós a Manuel Quirós se přišli podívat na Kláru Spilkovou

17.09.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Álvaro Quirós a Manuel Quirós, kteří nejsou příbuzní, jak se někteří mylně domnívají, navštívili turnaj Open de Espana Femenino, na kterém hraje i česká hráčka Klára Spilková. Dlouhán z European Tour, Álvaro Quirós a jeho kolega profesionál, Manuel Quirós navštívili hřiště La Quinta Golf Resort and Spa v Marbelle v prvním kole turnaje.

Álvaro, který pochází z Cadiz, měl hrát příští týden na turnajiVivendi Seve Trophy Paříži, ale nakonec se rozhodl odpočívat se svým zraněným zápěstím na radu svého lékaře. Odpověděl na pár dotazů na své rodné půdě. Objasnil také, co se stalo s jeho zápěstím. „Byl to běžný úraz, který se mi stal doma. Spadl jsem a zastavil se až rukama, měl jsem navíc staré zranění, které se mi tím vrátilo.“

Jaké jsou tvé další plány?

Byl jsem v Barceloně a Dr. Guillen se svými kolegy mi zkontrolovali zápěstí. Přemýšlíme, že bych jel do Bostonu, ale ještě si nejsem jistý, jestli půjdu na operaci. Pokud se tak rozhodnu, budu si muset vzít pět týdnů na uzdravení.

Co děláš tady mezi všemi těmi golfistkami?

Bydlím tady poblíž v Guadiaru a můj kamarád Gorka Guillen mě sem pozval. Gorka je zde s hráčkou Carlotou Cigandou, která je v týmu IMG.

Sleduješ ženskou túru, a co si myslíš o ženském golfu?

Ano, sleduji to, hlavně, když jsem v Evropě a rád se na to dívám v televizi. Některé hráčky znám velmi dobře, například Španělky Belen Mozo a Azaharu Muñoz, bydlíme blízko sebe v Andalucii a také jsme spolu byli v Madridu, když jsme reprezentovali Španělsko jako amatéři. Také znám Adrianu Zwanck a Emmu Cabrera.

A co tvůj golf? Splnil jsi své cíle v této sezóně?

Minulý rok jsem se trochu bál, myslel jsem, že mám na víc. Byl jsem padesátý, ale měl pocit, že je moje hra tak dobrá, že budu hrát lépe. Poslední dobou, když cestuji s Martinem Kaymerem, Adamem Scottem, Robertem Karlssonem, kteří patří do stejné sportovní agentury Spotyard, uvědomil jsem si, že jsem se mýlil. Myslel jsem si, že golfu dávám 100 procent, ale nebylo tomu tak. Například po tréninkovém dni od 9 do 2 odpoledne a od 4 do 8 večer, jsem se vrátil domů a lehl si, kdežto Martin Kaymer pokračoval v tréninku. Nyní vím, že pokud se chci stát číslem jedna, musím udělat tento krok a dát více přípravě a práci na slabinách.

Co tvé patování? Kolik máš průměrně patů na kolo?

Je to 29 patů, což je v pořádku, ale rád bych to ještě opravil.

Jaké jsou tvé slabiny ve hře?

Musím zapracovat na svých záchranných úderech a také lépe využít svou drajvovací sílu. Mám mnoho šancí na birdie na parech pět, častokrát je zasahuji dvěma údery.

Jak sis užil módní focení pro Callaway?

Byl jsem obklopen šesti profesionály (dvěma modelkami a čtyřmi modely), cítil jsem se trochu jako ošklivé káčátko. Jejich těla byla naprosto dokonalá, málem jsem se zamiloval (smích).


Aneta Zárubová