Alexis Thompson, jaká je?

30.09.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Poté, co se stala nejmladší vítězkou v historii LPGA Tour, šestnáctiletá Thompson se zúčastnila tiskové konference, kde odpovídala na otázky novinářů z celého světa. Zajímalo je hlavně, jak zvládá školu a golfový kalendář na LPGA Tour. Zatím jí prý vše vychází a na mnoho turnajů je zvyklá. Příští rok by tedy neměl být problém. Zatím má v plánu hrát co nejvíce turnajů s otcem jako caddiem. Podle jejích slov si poslední dobou dobře rozumí a dokážou jeden druhého i dobře uklidnit.

Thompson přiznala, že se jim stalo, že jí otec na amatérském U.S. Open na první jamce v prvním kole špatně poradil vzdálenosti. Místo toho aby přičítal, tak odčítal a tak kvůli tomu jamku zkazila. Čekal rok, než se jí přiznal, tomu se ale jen smála. Ale ani teď ho nekontroluje a důvěřuje mu.

Střední školu Alexis prý dokončí, nyní si zařídila speciální plán, díky němuž spojí dva roky studia do jednoho roku. Chce skončit co nejdříve, aby se mohla věnovat golfu naplno. Zatím má online školu, vyučují jí tedy učitelé, kteří jsou na různých místech v zemi. Když potřebuje něco odevzdat, existuje na to program, nebo to odešle mailem. Štěstí jí prý přináší berušky, kterých má prý v bagu hodně, má také jeden kámen pro štěstí a jedna paní jí na Navistaru dala minci, tu z bagu nevyndá.

Na otázku jak je možné, že je ve svém věku tak dobrá, odpověděla, že je to možná díky dálkové docházce do školy již od šesti let a neomezenému času na golf. Mnoho jejích kamarádů také hraje, takže si často chodí zahrát a poslouchají u toho hudbu. Hlavní ale podle ní je, aby byl trénink zábavný. Nejradši má drivy a železa a při švihu se soustředí hlavně na tempo.

Její den začíná většinou kolem osmé a kolem deváté už bývá na hřišti, patuje dvě hodiny, pak jde devět jamek. Po obědě jde znovu devítku nebo osmnáctku a podle toho, jak hraje, jde trénovat a pak do posilovny. Večer má vyhrazený čas na školu. Bez golfu přežije maximálně tři dny.


Aneta Zárubová