ALEX ČEJKA POKRAČUJE DÁL

16.11.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Druhé pokračování kvalifikačních bojů pro postup na US PGA Tour právě skončilo na šesti amerických hřištích a mezi účastníky nechyběl opět Alex Čejka.

Kvalifikační turnaje druhého kola pro vstup na US PGA Tour přinesly některé zajímavé výsledky, ale nás zajímaly především ty z hřiště Deerwood Club v texaském Kingwoodu. Tam se totiž snažil Alex Čejka probojovat do závěrečné fáze “Q-school”, která se bude konat v kalifornské LaQuintě.
Ze čtyřkolového turnaje v Kingwoodu, který byl jedním z šesti kvalifikačních klání postupovalo 20 prvních golfistů. Alexi Čejkovi se podařilo úspěšně projít nástrahami hřiště a v Deerwood Clubu skončil po výsledcích 72-68-73-68 celkově pátý. Na otázku proč by chtěl startovat na US PGA Tour odpověděl: “Skvělá hřiště, skvělé podmínky, skvělé počasí a skvělí golfisté”…o tučnějších prémiích za hru snad není nutno se zmiňovat. “Bylo by perfektní mít možnost hrát obě Tour, evropskou i americkou”. Alex skončil o pět ran zpět za vedoucím Stevem Haskinsem, synem slavného basketbalového kouče. Stevu Haskinsovi bylo nedávno 44 let a na profesionální dráze je již od roku 1984. O dvě rány porazil někdejšího finalistu British Open z roku 1998 Briana Wattse (prohrál tehdy s Markem O´Mearou v play-off). “Je to nervy drásající bitva…”, prohlásil o turnaji Watts. “Naposledy jsem hrál Q-school před více než 10 lety a úplně jsem zapomněl jak je to náročné.”
Kvalifikační turnaje na US PGA Tour rozhodně nejsou procházkou růžovým sadem. O tom může povídat například Boo Weekly, který tento rok strávil mezi elitou na PGA Tour avšak neprošel sítem kvalifikace. Veterán a dvojnásobný vítěz turnajů US PGA Tour v sezóně 1987 Keith Clearwater se díky neshodám s kedíkem nedostavil na start včas a byl diskvalifikován. Dalším, který si může o elitní soutěži nechat zdát je například Trevor Dodds, který díky bogey na poslední jamce kvalifikací neprošel. Naopak mezi těmi úspěšnými byl i další evropský golfista Carl Petterson, který si účast do finálového turnaje musel vybojovat na hřišti Orange County National Golf Club.
Všichni úspěšní hráči z šesti kvalifikačních turnajů druhého kola se setkají na hřištích PGA West Stadium Course a Nicklaus Course a pouze prvních 35 z nich si vybojuje právo startovat na US PGA Tour v roce 2003. Tento finálový krok začne 4. prosince a bude mít celkem šest kol. Přejme tedy Alexi Čejkovi hodně štěstí. [Gallery not found]