Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Albatross – Ridgewood: vyjasňuje se

22.08.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Není to tak úplně přímý souboj, i tak se ale Jamie Donaldson a Stephen Gallacher starají o vzruch na D+D Real Czech Masters, protože oběma jde o přímou nominaci do rydercupového týmu Evropy. Velšan vede, Skot se dělí o třetí místo, před finálovou částí turnaje je mezi nimi rozdíl dvou ran. Boj se vede také na dálku mezi českým hřištěm a Ridgewoodem v USA, kde pohasínají anglické naděje.

Donaldson je momentálně na předposledním čtvrtém postupovém místě ze světového bodového žebříčku. Počítají se body z akcí uznaných OWGR mezi 26. srpnem 2013 a 24. srpnem 2014, poslední možnost vylepšit si konto je pak už jen na Italian Open v příštím týdnu.

Vedoucí muž z Albatrossu má sice za sebou konkurenty hrající v zámoří – Graema McDowella, Luka Donalda, Iana Poultera. Avšak Angličané byli neúspěšní, jen prvně jmenovaný na The Barclays projde cutem. Jelikož za týden se v USA už nedají získat další body, Donaldson možná ani nebude muset pojistit si rydercupovou pozici v žebříčku evropském. Ten zahrnuje finanční zisk v Race To Dubai mezi 26. srpnem 2013 a 31. srpnem 2014.

Když ve Vysokém Újezdě získá dosavadní vedoucí muž alespoň 30 tisíc eur, posune se na čtvrté postupové místo před Sergia Garcíu, jenž má světových bodů dost a neublíží mu to. Uvedená suma představuje samostatné sedmé místo z Czech Masters.

Pro Gallachera už cesta přes evropský žebříček na Ryder Cup nevede. I kdyby vyhrál teď v neděli (166 660 eur) a za týden na Open d´Italia (250 tisíc), nemůže se mezi první čtyřku vklínit. Nasbíral by ale dost bodů do světového rankingu, takže by to byl on, kdo by ohrozil McDowella, momentálně posledního pátého hráče, jenž by se do týmu kvalifikoval přes světové pořadí. Severoir však v Americe zatím odolává. Buď z něj, nebo z Gallachera se stane čekatel na jednu ze tří divokých karet kapitána Paula McGinleyho.

Aktuální složení evropského týmu: Rory McIlroy, Henrik Stenson, Victor Dubuisson, Sergio García, Justin Rose, Martin Kaymer, Thomas Björn, Jamie Donaldson, Graeme McDowell.

Bodový žebříček amerického týmu se uzavřel 10. srpna 2014 po PGA Championship. Tam na poslední chvíli proklouzl do základní devítky Phil Mickelson a vystrčil z ní Jasona Dufnera. Ten se nechal slyšet, že s takovou formou nemá v elitním utkání co dělat. Divoké karty kapitána Toma Watsona budou zveřejněny v neurčený zářijový den. Je jisté, že ji nedostane Tiger Woods, jenž se této možnosti sám zřekl s odkazem na formu a zdravotní stav.

Přesto je na straně Spojených států přetlak. V Ridgewoodu si dobře počíná Brendon Todd, jenž je ve hře o titul na prvním turnaji play-off. O šanci se rve Keegan Bradley, kdežto Ryan Moore a Chris Kirk mají problémy s cutem. Všichni by však měli hrát ještě minimálně v příštím týdnu Deutsche Bank Championship a přesvědčit Watsona tam.

Známá devítka amerického týmu: Bubba Watson, Rickie Fowler, Jim Furyk, Jimmy Walker, Phil Mickelson, Matt Kuchar, Jordan Spieth, Patrick Reed, Zach Johnson.

.
.