Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Albatross Golf Resort zahájí v září

17.04.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Hřiště Albatross u Rudné provází pověst, že se má v Čechách zařadit mezi nejlepší. Otevření se uskuteční  zkraje září tohoto roku. Zajeli jsme se do Vysokého újezdu podívat, jak je resort připraven.  Po hřišti nás provedl  Jiří Dvořák.

Při příjezdu ke hřišti jsme zaznamenali zajímavý úkaz. Zdálo se, že se z  hřiště kouří. Důvod je jednoduchý. Po hřišti se neoseté části pilně pohybovaly desítky strojů a lidí. Zvířený prach vytvořil nad hřištěm aureolu  práce. Rakouský dodavatel (který stavěl také hřiště Fontana u Vídně)  finišoval a na pohybu lidí a strojů to bylo vidět. Nikde nikdo nestál, všechno bylo v pohybu.
„Kompletně hotovo je deset jamek, osm dalších se osívá, “ sdělil nám  věhlasný  greenkeeper Jiří Dvořák, který nás po hřišti doprovázel. „Rakušané finišují,  za pár týdnů nám musí předat kompletní hřiště. Mají tu sedmdesát lidí,“ informuje Dvořák.
Jiří Dvořák pracoval na nejlepších evropských hřištích, např. V StAndrew připravoval hřiště na British Open a v Německu pro turnaje PGA.
Chtěli bychom otevřít hned v začátku září a  termíny se plní. Jedinou překážkou otevření může být, nebude-li se investorovi a zároveň majiteli hřiště zdát dokonalé. 

Architektem hřiště je Angličan Keith Preston, který kromě mnoha hřišť v Evropě projektoval i libereckou Ypsilonku. Hřiště  je mírně zvlněné, bez obtížných přechodů. 
„Chtěl bych, aby golfista dostal odpovídající výzvu pro svůj standard a aby vnímal různé herní možnosti. Chtěl bych, aby byl jako hráč úspěšný! Rozlohy dopadových zón jsou proto dimenzovány tak, aby poskytovaly každému golfistovi maximální zážitek,“ sděluje Keith Preston na stránkách resortu.
„Chceme, aby hřiště bylo laskavé“, řekl nám Jiří  Dvořák.

Hřiště má zhruba 80 hektarů, stojí na vlastních pozemcích na hranici Českého Krasu. Staví se na par 72. Bude dlouhé přes 6.500 metrů, má mít 80 pískových překážek a 4 velké vodní překážky. Na hřišti je biozóna, vzácný mokřad. Greeny budou mít plochu 600-1.000 metrů čtverečních.
Hřiště bude oseto především psinečkem, roughy budou osety kostřavou.
Na hřišti bylo osazeno přes 700 nových vzrostlých stromů, které se musí kotvit  a 500 keřů.
Hřiště důmyslný systém vodních nádrží,  ve kterých cirkuluje a okysličuje se voda pro závlahy a které zároveň působí jako vodní překážky hřiště.

Stavba klubovny je hotová,  vybavuje se sítěmi a instaluje se základními  zařizovacími prvky, okny, dveřmi, rozvody.  Za pár týdnů již nastoupí firmy na interiér.

Head Pro v Albatrossu a vedoucí golfové akademie bude jeden z nejuznávanějších evropských trenérů Jiří Kromichal. A akademii se nesoustředí pouze na dospělé hráče, součástí  bude dětský a juniorský program.

Driving range má rozměr 275 x 165 metrů, bude mít 11 krytých odpališť a 50  odpalovacích míst na trávě. V zimě bude driving vyhříván a v budoucnosti osvětlen.
Největší putting green je přímo u terasy klubovny pro rozehrání před hrou. Druhý je u drivingu.
U klubovny a drivingu je bohatě dimenzované parkoviště.

Albatross Golf Resort je dobře  dostupný z plzeňské dálnice na 5. kilometru. Z Motola jsme byli na hřišti i s trochou bloudění za dvacet minut.
Můžete přiletět i vrtulníkem, zajímavostí rezortu je heliport, místo pro přistávání vrtulníků.

Ivan Paggio, foto: Antonín Krčmář