Albatross Golf Resort – jiná dimenze

16.09.2009 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Slavnostní otevření devíti jamek nového hřiště Albatross Golf Resortu proběhlo v úterý, 15. září v novém resortu ve Vysokém Újezdu u Prahy.  Již deset let se hovoří o tomto hřišti u Rudné a dlouho  se všichni jeho majitele Jiřího Šimáně ptali,  kdy hřiště otevře.  „Hřiště otevřu, až s ním budu spokojen já sám,“ zněla jeho dnes již slavná odpověď. Ta chvíle nastala. Prvních devět jamek  a hypermoderní klubovna golfového resortu Albatross jsou provedeny v  u nás nevídaném standardu a dotaženy do každého detailu.  Do dnešního dne Jiří Šimáně investoval do hřiště 400 milionů korun a  „… možná to bude ještě o něco víc,“ sdělil novinářům na zahajovací tiskové konferenci.  Dalších devět jamek zamýšlí otevřít na jaře příštího roku. Slavnostním odpalem hřiště  symbolicky otevřel prezident České golfové federace Milan Veselý.

Slavnostní otevření devíti jamek nového hřiště Albatross Golf Resortu proběhlo v úterý, 15. září v novém resortu ve Vysokém Újezdu u Prahy. Již deset let se hovoří o tomto hřišti u Rudné a dlouho  se všichni jeho majitele Jiřího Šimáně ptali,  kdy hřiště otevře.  „Hřiště otevřu až s ním budu spokojen já sám,“ zněla jeho dnes již slavná odpověď. Tato chvíle nastala. Prvních devět jamek  a hypermoderní klubovna golfového resortu Albatross jsou provedeny v  u nás nevídaném standardu a dotaženy do každého detailu. Do dnešního dne Jiří Šimáně investoval do hřiště 400 milionů korun a  „… možná to bude ještě o něco víc,“ sdělil novinářům na zahajovací tiskové konferenci.  Dalších devět jamek zamýšlí otevřít na jaře příštího roku. Slavnostním odpalem hřiště  symbolicky otevřel prezident České golfové federace Milan Veselý.

Albatross Resort se rozkládá na osmdesáti hektarech a má k dnešku zhruba třicítku členů. Vstupní poplatek je 225.000 kč.
Hřiště projektoval architekt Keith Preston a stavěla stejná firma, která stavěla Fontanu u Vídně.  Hlavním greenkeeperem je od začátku výstavby Jiří  Dvořák.
Současný par devíti jamkového hřiště je 68, Slope Rating 70,9  a Course Rating 131 pro bílá odpaliště.
Budoucí par osmnácti jamkového hřiště je 72, Slope Rating 72,2 a Course Rating 133 pro bílá odpaliště.

Majitel hřiště a prezident klubu Jiří Šimáně potvrdil, že hřiště nechce uzavřít pouze pro členy. Počítá s otevřeností hřiště příchozím hráčům. „Chceme vytvořit hřiště pro lidi, kteří sem budou chodit za kvalitou a chtějí se zde cítit dobře,“ řekl Šimáně. Resort kvalitu opravdu poskytne. Hřiště a zázemí jsou provedeny na nejvyšší možné úrovni, rozlehlou restauraci s výstupem na putting green provozuje Kogo s legendárním Jovo Savičem. Espreso je zde opravdu dobré.

Rezervovaně se Šimáně vyjádřil k možnosti pořádání mezinárodních mistrovských turnajů. „ Je to velký zásah do práv členů. Budeme to zvažovat tak za dva,  za tři roky, až hřiště vyzraje. “ oddálil  vyjádření k tématu.

Obsazení pozice Head pro a Pro nechává Albatross na zimní měsíce.

O víkendu uspořádá Albatross Golf Resort první turnaj pro své členy. Od pondělí 21. září bude  hřiště otevřeno veřejnosti. 
Poplatek za devět jamek v pondělí až čtvrtek je  900 korun, na osmnáctku 1.600.
O víkendu (pátek až neděle) je fíčko na devět jamek tisícovka, na osmnáct jamek 1.800 kč.

Odkazy: ….. Albatross Golf Resort ….. Článek o výstavbě z dubna 2009

foto © Ivan Paggio