ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Albatross. Česká špička

08.01.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jak jsme slibovali, v letošním roce Vám na Golf.cz budeme postupně představovat hřiště nacházející se na území České republiky. Jako první z nich Vám přinášíme Albatross.

Albatross Golf Resort je osmnáctijamkové mistrovské hřiště, které vlastní a provozuje společnost BT Golf, s.r.o. Hřiště se nachází v obci Vysoký Újezd, pouhých 30 minut jízdy autem z centra Prahy a 20 minut z mezinárodního Letiště Václava Havla, což z něj činí ideální místo pro domácí i zahraniční golfisty.

Albatross Golf Resort byl otevřen v roce 2009. Hřiště je dílem architekta Keitha Prestona, jehož jméno je zapsáno v rodokmenu mnoha špičkových hřišť v Rakousku, Švýcarsku, Slovinsku, Itálii a České Republice. Hřiště měří 6049 metrů ze žlutých a 5182 metrů z červených odpališť, má par 72.

Hřiště zaujímá plochu přes 80 hektarů a je umístěno v mírně kopcovitém terénu na hranici chráněné krajinné oblasti Český kras. Díky své nadmořské výšce 420 metrů a dobrým klimatickým podmínkám se hřiště pyšní jednou z nejdelších golfových sezón ve střední Evropě.

Albatross nabízí golfové hřiště v souladu s nejvyššími mezinárodními standardy, špičkové tréninkové centrum, Albatross Golf Academy, moderní klubovnu s kompletním zázemím a vynikajícími službami, restauraci KOGO a dvě konferenční místnosti vybavené nejmodernější technologií a s možnostmi flexibilního uspořádání.

Již krátce po svém otevření si Albatross získal mezinárodní pozornost a kredibilitu. Ta vedla k tomu, že byl resort vybrán jako hostitelské hřiště turnaje série Ladies European Tour Raiffeisenbank Prague Golf Masters. Poprvé se turnaj na Albatrossu konal v září 2011 a díky bezchybné organizaci se na hřiště znovu vrátil v červnu 2012. Ředitel turnaje Andrew Lott složil Albatrossu skutečnou poklonu, když řekl, že ještě nikdy neviděl takto po všech stránkách skvěle připravené hřiště na turnaj. Později se Albatross dočkal i mužské European Tour, v roce 2014 se zde odehrálo D+D Real Czech Masters.

Hřišti byla udělena i řada ocenění, jako například v roce 2012 byl Albatross Golf Resort zvolen americkým časopisem Golf Digest hřištěm číslo jedna v České Republice v nejprestižnějším světovém žebříčku golfových hřišť. Toto mezinárodní uznání přišlo po úspěchu hřiště na domácí půdě, kdy byl Albatross třikrát po sobě v letech 2010, 2011 a 2012 zástupci české odborné golfové veřejnosti zvolen golfovým resortem roku. V roce 2013 se umístil na třetím místě.

Webové stránkyVideoSatelitní mapaWebkamera

.

Počet přečtení: 1 863
Komentáře
 • Ondra napsal:

  Cekal jsem nejake “pikosky” nebo zajimavosti pri stavbe, behem let provozu, co se chysta, proc stoji za navstevu, proc ne… Tohle je bohuzel jen kratka recenze a informace, kterou uz vsichni davno znaji… Skoda, na serial o hristich jsem se tesil, takhle to bude 102 nudnych (snad az na nas :)) – rad Vam totiz sdelim vic o nasem hristi) clanku o hristich, prestoze s trochou snahy by extra informace ziskat sly, alespon od nekterych hrist… Ondrej Vrabec, Golf Club Zlonín

 • boban napsal:

  Albatross – dobře udržované, ale z hlediska vlastního designu jamek – celkem nudné hřiště…

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017