Albatross. Česká špička

08.01.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jak jsme slibovali, v letošním roce Vám na Golf.cz budeme postupně představovat hřiště nacházející se na území České republiky. Jako první z nich Vám přinášíme Albatross.

Albatross Golf Resort je osmnáctijamkové mistrovské hřiště, které vlastní a provozuje společnost BT Golf, s.r.o. Hřiště se nachází v obci Vysoký Újezd, pouhých 30 minut jízdy autem z centra Prahy a 20 minut z mezinárodního Letiště Václava Havla, což z něj činí ideální místo pro domácí i zahraniční golfisty.

Albatross Golf Resort byl otevřen v roce 2009. Hřiště je dílem architekta Keitha Prestona, jehož jméno je zapsáno v rodokmenu mnoha špičkových hřišť v Rakousku, Švýcarsku, Slovinsku, Itálii a České Republice. Hřiště měří 6049 metrů ze žlutých a 5182 metrů z červených odpališť, má par 72.

Hřiště zaujímá plochu přes 80 hektarů a je umístěno v mírně kopcovitém terénu na hranici chráněné krajinné oblasti Český kras. Díky své nadmořské výšce 420 metrů a dobrým klimatickým podmínkám se hřiště pyšní jednou z nejdelších golfových sezón ve střední Evropě.

Albatross nabízí golfové hřiště v souladu s nejvyššími mezinárodními standardy, špičkové tréninkové centrum, Albatross Golf Academy, moderní klubovnu s kompletním zázemím a vynikajícími službami, restauraci KOGO a dvě konferenční místnosti vybavené nejmodernější technologií a s možnostmi flexibilního uspořádání.

Již krátce po svém otevření si Albatross získal mezinárodní pozornost a kredibilitu. Ta vedla k tomu, že byl resort vybrán jako hostitelské hřiště turnaje série Ladies European Tour Raiffeisenbank Prague Golf Masters. Poprvé se turnaj na Albatrossu konal v září 2011 a díky bezchybné organizaci se na hřiště znovu vrátil v červnu 2012. Ředitel turnaje Andrew Lott složil Albatrossu skutečnou poklonu, když řekl, že ještě nikdy neviděl takto po všech stránkách skvěle připravené hřiště na turnaj. Později se Albatross dočkal i mužské European Tour, v roce 2014 se zde odehrálo D+D Real Czech Masters.

Hřišti byla udělena i řada ocenění, jako například v roce 2012 byl Albatross Golf Resort zvolen americkým časopisem Golf Digest hřištěm číslo jedna v České Republice v nejprestižnějším světovém žebříčku golfových hřišť. Toto mezinárodní uznání přišlo po úspěchu hřiště na domácí půdě, kdy byl Albatross třikrát po sobě v letech 2010, 2011 a 2012 zástupci české odborné golfové veřejnosti zvolen golfovým resortem roku. V roce 2013 se umístil na třetím místě.

Webové stránkyVideoSatelitní mapaWebkamera

.