Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Alan Babický úspěšný na World Golf Championship

18.11.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Alan Babický vybojoval o tomto víkendu titul World Champion na jubilejním desátém ročníku World Golfers Championship, který se hrál ve dnech 9.- 13. listopadu na hřištích v okolí thajské Pattayi, jihovýchodně od Bangkoku.
Turnaj World Golfers Championship je všeobecně považován za neoficiální mistrovství světa amatérů ve hře na rány s vyrovnáním. S myšlenkou přišel před deseti lety světoznámý švédský hokejista Sven „Tumba“ Johansson. Letošního jubilejního ročníku se zúčastnilo přes 120 golfistů z více než 40 zemí světa. Alan zvítězil v nejprestižnější kategorii HCP 0 – 5.Turnaj se skládá ze čtyřech soutěžních kol hraných na rány s vyrovnáním, a každé kolo se hraje již tradičně na jiném hřišti. V letošním ročníku se hrálo na hřištích Phoenix Golf Club, Burapha GC, Khao Khew GC a světoznámém Laem Chabang GC, jehož autorem je Jack Nicklaus a které bylo v minulosti dějištěm velkých profesionální turnajových akcí. Babický vedl po dvou soutěžních kolech poměrně značným náskokem osmi ran, ale zakolísání ve třetím kole na velice obtížném hřišti Khao Khew umožnilo soupeřům tento náskok eliminovat. Ve finálovém kole hraném na posledně jmenovaném hřišti však nedal Babický svým soupeřům výraznější naději, když se prvním sedmi jamkami zahranými dvě pod par ujal poměrně výrazného náskoku a ten již bez problémů udržel i na obtížnější druhé devítce. Svým pronásledovatelům utekl o čtyři, resp. o šest ran a po výsledcích 76, 74, 83 a 67 v jednotlivých kolech získal titul.

Titul a pohár převzal Babický z rukou Její výsosti švédské princezny Brigitte, která nad desátým jubilejním ročníkem World Golfers’ Championship převzala záštitu.

Alan Babický se tímto úspěchem rozhodl ukončit svou úspěšnou desetiletou amatérskou dráhu a přestupuje k profesionálům.

Na své profesionální dráze se Babický hodlá především věnovat výchově a vzdělávání. Ve spolupráci s Golf Centrem Čechie Praha otevřel Babický pod názvem INGOLF svou vlastní golfovou školu. Jedná se o první golfové vzdělávací zařízení svého druhu v České republice, které optimálně kombinuje praktickou a teoretickou výuku pro všechny kvalitativní úrovně golfistů a to jak pro krátkodobé vzdělávání tak i pro dlouhodobou péči například při přípravě mládeže. Více informací na www. ingolf.cz.

Od poloviny listopadu je Alan Babický řádným členem české Profesionální golfové asociace.
[Gallery not found]