AKADEMICKÝMI MISTRY ČR V GOLFU PRO ROK 2003 SE V DAROVANSKÉM DVOŘE STALI MARTIN VANCL A ZUZANA POTUŽNÍKOVÁ

10.09.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky

První titul akademického mistra ČR přidal do své bohaté sbírky golfových trofejí Martin Vancl z Golf Clubu Semily. Pro Zuzanu Potužníkovou z Golf Clubu Praha byl úspěch v Darovanském dvoře už pátým titulem akademické mistryně ČR.V úterý 9. a středu 10. září se při 8. ročníku Akademického mistrovství ČR v golfu sešlo 8 hráček a 20 hráčů, kteří ve hře na rány svedli souboj o mistrovské tituly. Zatímco v kategorii žen byla Zuzana Potužníková jasnou favoritkou, v kategorii mužů loňskému vítězi Vladimíru Velenskému vyrostl nadmíru zdatný soupeř. Martin Vancl se ujal vedení už po prvním kole (75) s náskokem pěti úderů před dvojicí Lukáš Melichar a Patrik Kupec (oba 80). O další ránu zpět byl právě Vladimír Velenský. Zuzana Potužníková v prvním kole podala kvalitní výkon (76), kterým získala náskok čtyř úderů před Dagmar Kláskovou a 11 úderů před dvojicí Hana Janoudová a Marcela Hyková. Středeční kolo přineslo v kategorii mužů lepší výsledky – Martin Vancl zopakoval svých 75 a zaslouženě zvítězil. Vladimír Velenský zabojoval a 76 úderů ve druhém kole ho posunulo až na stříbrný stupínek. Třetí skončil Patrik Kupec výsledkem 78 úderů. Lukáši Melicharovi se vůbec nedařilo a po 85 úderech ve druhém kole se propadl na konečné 5. místo. Mezi ženami zvládla druhé kolo znovu nejlépe Zuzana Potužníková (80), druhé místo celkově obsadila Dagmar Klásková (81) a třetí Hana Janoudová (93). 9. Akademické mistrovství ČR v golfu se uskuteční v květnu 2004 v Praze či jeho okolí.

Počet přečtení: 2 151