Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Akademické mistrovství světa bude v roce 2012 na Ypsilonce

19.02.2011 | Michael Jon | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Areál, který v uplynulých letech hostil kromě významných amatérských soutěží pod hlavičkou České golfové federace také například třetí evropskou profesionální ligu – EPD Tour, ale hlavně dokázal přivést v roce 2008 zpět do ČR turnaj ze série European Tour v podobě „druholigové“ Ypsilon Challenge by Alex Cejka, má nyní před sebou další velice seriózní test kvalit hřiště i zázemí. Mimochodem výběr místa konání při kandidatuře je samozřejmě přímo ovlivňován kvalitami nabízeného areálu a tak historie a parametry Ypsilon Golf Resortu byly určitě jedním z rozhodujících faktorů na pomyslných vahách komisařů.

Před třemi dny, ve středu 16. února, byly v sídle České akademie univerzitních sportů v Praze podepsány za českou stranu finální smlouvy s FISU. Přímým partnerem pro FISU je Česká asociace univerzitního sportu, organizačně bude celé MS zajišťovat, jak je při těchto akcích zvykem, lokální Technická univerzita v Liberci.

Sportovní aspekty organizace jsou dalším zátěžovým testem pro všechny zúčastněné. Soutěž v sobě nese hned čtyři turnaje. Vyhodnocováni jsou jednotlivci a jednotlivkyně a pak také národní týmy v obou kategoriích. Zajímavostí je, že v tomto turnaji neexistuje cut a všichni účastníci hrají všechna čtyři kola. Při loňském ročníku se ve Španělsku skvěle blýskla reprezentantka ČR Tereza Vavrušková, která dokázala v konečném zúčtování obsadit vynikající osmé místo.

Jako ostrý test připravenosti areálu proběhne na Ypsilonce v letošním roce v termínu 28. – 30. června Akademické mistrovství ČR. Aby se podmínky co nejvíce blížily MS, bylo toto domácí klání studentů vysokých škol rozšířeno ze dvou na tři kola a také termín se co nejvíce blíží tomu klíčovému pro rok nadcházející. O tom, že majitelé areálu o organizaci této akce stojí, svědčí i fakt, že při hledání termínu pro AMČR vyšli ČAUS bez problémů vstříc.

Rok 2012 tak přinese do České republiky další zajímavý golfový turnaj, byť se nejedná o profesionální sérii. Vždyť vidět na vlastní oči hrát golf vysokoškoláky z USA, Velké Británie, Koreje nebo Číny bude určitě stejně zajímavé. Už proto, že naši nebudou bez šancí.


Ypsilon GR, green jamky číslo pět


Interiér klubovny Ypsilon GR


Internetové stránky FISU
Internetové stránky ČAUS
Internetové stránky Technické univerzity Liberec
Internetové stránky Ypsilon Golf Resortu


Michael Jon