Akademické mistrovství ČR 2013 Slavkov

12.09.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Martin Pospíšil - Lucie Hinnerová

Čtvrtek – poslední kolo 
Martin Pospíšil z GC  Karlštejn a Lucie Hinnerová z GC Brno se stali akademickými mistry České republiky pro rok 2013.
Pospíšil (-2) zvítězil o ránu před Viktorem Janošíkem z CG Austerlitz  (-1) a Richardem Frankem z GC Austerlitz (+1).

Lucie Hinnerová (+3) zvítězila o dva údery před profesionálkou Šideri Váňovou (+5) a deset úderů před třetí Kateřinou Černou (+13).

V soutěži družstev zvítězil tým MU Brno před VUT Brno a ČZU Praha 1.

Konečné Top 10:

Přehled vítězů ročníků:

Středa – 2. kolo
Dnes se skvělým výkonem 68 ran (-4) blýskl hráč Erpetu Cyril Cejnar a posunul se do čela turnaje  se celkovým skore -1. Se stejným výsledkem je na druhém místě Martin Pospíšil z Karlštejna. Na třetí pozici je Milan Vantuch z Austerlitzu.

V ženské soutěži dnes hrály v paru (72) profesionálka Šideri Váňová z Čechie a Lucie Hinnerová z Brna. Mají stejné celkové skore +4. Na prvním místě je Váňová, na druhém Hinnerová. Na třetí pozici je Kateřina černá (+7) .

V soutěži družstev vede VUT Brno, před ČZU Praha a MU Brno.

Top 5 druhého kola:

 

Úterý – 1. kolo
Martin Pospíšil a z GC Karlštejn (-3) a Gabriela Chaloupková (+4) z GC Brno vedou po prvním kole Akademického mistrovství České republiky 2013.

Na druhé místě mužské soutěže přespí se stejným skore jako lídr Vojtěch Dostál z GC Black Bridge (-3). O ránu zpět je na třetím místě poděbradský profesionál Tomáš Holoubek (-2).

V ženské soutěži má stejné skore (+4) jako vedoucí Chaloupková dalších pět hráček. Na druhém místě je profesionálka Šideri Váňová, 3. Lucie Hinnerová, 4. Kateřina Černá a 5. Irena Foretová.

Top 5 prvního kola:

 

 

Mistři 2011 - Růžičková a Kadlec

Akademické mistrovství České republiky jednotlivců a družstev 2013 se uskuteční 10. až 12. září ve Slavkově. Mistrovství se mohou účastnit vysokoškoláci bez věkového omezení. Mistrovství je Open, je tedy přístupné amatérům i profesionálům. Doposud přihlášeno 50 mužů a 17 žen.

Z hlediska výkonnosti jsou přihlášeni tři profesionálové a deset hráčů s kladným hendikepem. Mezi favority lze počítat Davida Procházku, Vojtěch Dostála nebo Martina Pospíšila. 
V ženské kategorii jsou přihlášeny dvě profesionální hráčka a dvě amatérky s kladným hendikepem. Favoritkou je Lucie Hinnerová, ale musí se počítat i s Kateřinou Slukovou, Irenou Foretovou a Pavlou Vyoralovou.

V roce 2012 se mistrovství nekonalo, z důvodu pořádání Mistrovství světa na Ypsilonce. Tituly jsou volné, Kateřina Růžičková ani Tomáš Kadlec, mistři z roku 2011 obhajovat nebudou.

 

Odkazy: … GC Austerlitz Hřiště na satelitní mapěStránky akademického golfu
Z archivu Golf.cz – Akademické mistrovství České republiky: MS 2012201120102009200320022001