obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Ai Miyazato oznámila konec kariéry

30.05.2017 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

MiyazatoAiLPGABývalá světová jednička oznámila konec kariéry

Jedna z nejpopulárnějších hráček a bývalá světová jednička Ai Miyazato oznámila, že na konci letošního roku dobrovolně opustí nejvyšší patra golfu.

Vždy usměvavá devítinásobná vítězka na LPGA má za sebou velký kus práce. V rodném Japonsku přivedla ke golfu spoustu nových nadšenců a za 14 let, během kterých se pohybovala mezi profesionálkami, se díky svému pozitivnímu přístupu a ochotě stala oblíbenou hráčkou fanoušků, novinářů i ostatních hráček.

„Neznám nikoho laskavějšího a ochotnějšího, než je Ai Miyazato,“ říká funkcionář LPGA Mike Whan. „Nikdy jsem nezažil, že by řekla nějakému fanouškovi „ne“. Je úžasná,“ dodává.

„Byla jsem z toho hodně zdrcená, když jsem se dozvěděla, že chce odejít z túry. Ai je nejenom skvělá hráčka, ale má i skvělé vztahy s hráči, s LPGA Tour i s diváky nebo novináři. Rozhodně nám na túře bude chybět. Každý rok ale hrajeme i v Japonsku tak doufám, že se na nás přijde podívat,“ věří čínská golfistka Shanshan Feng.

„Rozhodně mi bude chybět. Ale za všechno, co pro ženský golf doma v Japonsku udělala, a za její úspěchy na LPGA Tour před ní rozhodně smekám klobouk,“ uznává Norka Suzann Pettersen.

Pouhých 157 centimetrů vysoká Ai Miyazato oznámila své rozhodnutí opustit LPGA Tour na konci loňského roku na tiskové konferenci v Tokyu. Důvodem byla ztráta motivace. „Je pro mě hodně těžké zůstat stále tak motivovaná, jako dříve,“ prozradila jednatřicetiletá golfistka, která je známá pro svůj pomalý a jemný švih.

„Konzultovala jsem to se svým psychologem a ten mi řekl, že to běžné. Poté, co jsem se rozhodla, že tohle je moje poslední sezóna, tak jsem teď trochu více motivovanější. Dostávám spoustu milých zpráv od lidí, kteří mě podporují, a za to jsem jim hodně vděčná. Zároveň jsem vděčná svým přátelům, ostatním hráčkám i rodině za to, jak skvěle to oznámení o mém odchodu přijali,“ uzavírá celou věc Ai Miyazato.

.