Rajmont si kvůli větru nezahraje

19.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

European Tour – Madeira Islands Open – Portugalsko, hřiště Clube de Golf do Santo da Serra, 19. – 22. března 2015, dotace: 600 000  euro

Adam Rajmont (22) je prvním českým hráčem, který se letos objeví na turnaji European Tour na Madeiře a to rovnou s hvězdným kedíkem fotbalistou Vladímírem Šmicrem.

Ve čtvrtek měl český hráč vyrazit na 1. kolo hřiště Clube de Golf do Santo da Serra v 8. 30, ale nakonec si z hráčů vůbec nikdo nezahrál. Na Madeiře je tak silný vítr, že úvodní kolo bylo prozatím odloženo. Vítr dosahoval rychlosti přes 80 kilometrů v hodině a míčky se ani neudržely na greenech. Nakonec byl turnaj zkrácen a to na tři kola, tedy na 54 jamek.

Rajmont odletěl do Portugalska už 8. března, aby měl deset dnů na to, aby si zvyknul na místní prostředí a hlavně na častý vítr. Na turnaji Madeira Islands Open mají organizátoři problémy s počasím skoro každý rok. Minulý rok zahalila hřiště Clube de Golf do Santo da Serra taková mlha, že se stihly odehrát jen dvě kola. Z tohoto důvodu se turnaj posunul o dva měsíce dříve, protože v březnu nebývá taková oblačnost. Jenže vítr je na Madeiře skoro pořád a v prvním kole byl tak silný, že se stále ještě neví, kdy se začne vůbec hrát. A od zítra má podle předpovědi počasí navíc začít ještě pršet.

I v roce 2014 se zúčastnil Madeira Islands Open v Portugalsko český hráč a to Marek Nový. Ten ale odehrál jen jedno kolo a to na 82 ran, takže neprošel cutem.

Na hřišti v té době zemřel na infarkt caddie Iaina McGregora. European Tour od té doby zavedla povinnost, že na hřišti musí být během turnaje vždy přenosný defribrilátor. Ve zkráceném turnaji na 36 jamek vyhrál loni Angličan Daniel Brooks.

Rajmont si letos na Madeira Islands Open docela věří a pilně trénuje. Doufá v to, že minimálně projde cutem.

„Ráno 30 minut pating, hodinu driving, pak na hřišti 18 jamek, oběd a pak znovu hodinu pating, 30 minut chiping, 45 minut driving… To vše zakončené čtyřkilometrovým výklusem a lehkým cvičením,“ popsal Rajmont svůj tréninkový den v Portugalsku. Akorát počasí nebylo celý týden nic moc: „Zataženo, občas trakaře, déšť, zima, hnus,“ popsal místní atmosféru jediný český hráč turnaje Madeira Islands Open 2015.

Rajmont loni odehrál jeden turnaj European a pět Challenge Tour, ale do finálových kol se nedostal. V Portugalsku se mu snad povede lépe.

Podívejte se, jak to na Madeiře vypadalo:

Foto: Facebook Adama Rajmonta

odkazy:

European Tour Hřiště Mapa