Aberdeen Standard Investment Scottish Open

13.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Brandon Stone

Brandon Stone

European Tour – Aberdeen Standard Investment Scottish Open, Gullane, Skotsko (12. – 15.7.2018, -1 hodina)

Neděle – finálové kolo
Ani Fowler, ani Rose ani Hatton. Na vítězství nakonec dosáhl hráč ze čtvrté stovky světového žebříčku, pětadvacetiletý Jihoafričan Brandon Stone (-20) neuvěřitelným výsledkem finálového kola 60 ran. O tři údery překonal dosavadní rekord hřiště a vyrovnal  nejnižší skore v historii European Tour.
Stone hrál osm birdie a jeden eagle, deset ran pod par. Kromě třetího vítězství na European Tour a stotisícové prémie získal také místo na startovní listině The Open v příštím týdnu.

Až o čtyři rány zpět se umístil Angličan Eddie Pepperel (-16).
Třetí místo (-15) dělí Luke List, Trevor Immelman a lídr předchozího kola Jens Dantorp.
Rickie Fowler skončil na 6. místě (-14).  Justin Rose o ránz zpět na 9. místě (-13).

Další pozice: 9. Hatton (-13), 14. Hend (-12), 23. Reed, Frittelli (-10), 30. Poulter (-9), 32. Westwood (-8).

Konečné výsledky

.

Jens Dantorp

Jens Dantorp

Sobota – 3. kolo
Vedoucí hráč Robert Rock odpadl. Po rekordních 63 ranách v druhém kole hrál den nato o třináct ran více, 76 ran  a propadl se na 34. místo (-7).
Na první pozici nastoupil Švéd Jens Dantrop (-13). O druhou pozici (-12) se dělí šest hráčů. Dva, kteří opět vyrovnali rekord hřiště 63 ran,  Ryan Fox a Scott Hend.  Spolu s nimi sedí na 2. příčce Fitzpatrik, Siem,  Bjork a Rickie Fowler, který se sem vrátil ze 4. místa.

Další pozice: 8. Hatton (-11), 11. Rose, Pepperell (-10), 27. Brown, Poulter (-8),  34. Reed, Willett, Westwood (-7).

Lederboard

.

Robert Rock

Robert Rock

Pátek – 2. kolo
Rekord hřiště Gullane byl znovu vyrovnán. Tentokrát hrál 63 ran Angličan Robert Rock. Hrál čistých sedm birdie a dosedl na první místo (-13).
Na druhé pozici jsou společně Angličan Tyrrell Hatton a Švéd Jens Dantorp (oba -11).
Rickie Fowler ustoupil na 4. pozici (-10), kterou s nám sdílí další Angličan Eddie Pepperell.
Phil Mickelson neprošel cutem.

Další pozice: 6. Li, Weswtwood, Björk (-9), 10. Frittelli (-8) 15. Brown, Rose, Poulter (7), 26. Campillo, Reed, Willett (-6), 40. McDowell, Colsaerts, Hend (-5).
Cutem dále neprošli: Kuchar, Manassero, Dredge, Paisley, H.Porteous, Zannotti, Kaymer, Els, Slattery, Clarke, Bjorn, Sullivan, Paratore, Otaegui, Larrazabal.

Leaderboard

.

Luke List

Luke List

Čtvrtek – 1. kolo
Američan Luke List (-7) se dostal do čela turnaje po devíti birdie a dvou bogey. Hrál 63 ran, sedm pod par a vyrovnal rekord hřiště. O ránu zpět jsou za ním na druhém místě Rickie Fowler, Lee Westwood, Scott Fernandez a Jens Dantorp (-6).
Generálku na The Open v příštím týdnu si přijel zahrát také Phil Mickelson. Zahájil výkonem v paru, 70 ran a dosedl na 97. pozici. 

Další pozice:   7. Hatton, Reed, Frittelli (-5), 15. Willett, Poulter, Kjeldsen (-4), 26. Pepperell, Rose, Paisley (-3), 45. Kuchar (-2), 71. Kaymer, Suri, Slattery, Coetze (-1), 97. Mickelson Els, Colsaerts, Bjorn (E), 139. Cabrera Bello, Uihlein (+2).

Leaderboard

Rickie Fowler – 1. kolo                                          Patrtick Reed – 1. kolo

     

..

Gullane GC

Gullane GC

Úvod
Na pátý turnaj Rolex Series – Scottish Open se sjede skvělé obsazení s hráči PGA Tour. Přijedou např. Fowler, Mickelson, Westwood, Reed, Kuchar a další. A to nejen kvůli vysoké dotaci, ale také kvůli přípravě na 147. The Open, které začíná příští týden o pár set kilometrů severněji v Carnoustie.

Hraje se na hřišti Gullane GC s parem 70 a délkou 6.524 metrů. 

Dotace turnaje je 7 milionů dolarů. Loni zvítězil Rafael Cabrera Bello.

Leaderboard

Odkazy:  Gullane GC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

.