Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Barry Lane vítězem Casa Serena Open

18.09.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Neděle – finálové kolo
Jednapadesátiletý Angličan Barry Lane (-15) (na obr. vlevo) zvítězil ve velkém stylu. Do finálového kola nastupoval s náskokem tří ran na Rogera Chapmana a ten také udržel až do konce. Roger Chapman (-11) nakonec skončil na děleném třetím místě spolu s Carlem Masonem. Na druhé místo se vyšvihl Australan Peter Fowler (-13), který ztratil na vítěze Barryho Lane právě dvě rány.

„Jsem rád, že jsem Casa Serena Open přidal na poslední chvíli do svého programu turnajů,“ řekl vítězný Lane, pro něhož to byl celkově třetí titul z European Senior Tour. A ke hřišti dodal: „Je skvělé. Škoda, že se tu nehraje více turnajů.“

Jan Juhaniak (+6) pokazil závěrečné kolo, když si připsal dvě double bogey, dvě bogey a pouze jedno birdie, celkem +5. Propadl se o 18. míst a skončil na samostatném 62. místě. Jiří Seifert (+9) měl ještě horší kolo, když zahrál +8 a skončil na 67. místě. Nevyšla mu zejména druhá devítka, když si hned na 10. jamce připsal double-bogey a na 11., 12., 15., a 17. jamce po bogey.

Casa Serena Open 2011:

Čeněk Lorenc – krátký souhrn turnaje:


Sobota – 2. kolo
Po druhém kole se do čela vyhoupnul Angličan Bary Lane poté, co dnes o dvě rány vylepšil včerejší Chapmanův rekord hřiště z 64 na 62 úderů.
Lane (-13) vede s náskkem tří úderů na druhého Roberta Chapmana (-10) a čtyř na třetího Petrea Fowlera (-9).   „Dnes jsem proměnil klíčové putty, které mi včera nepadaly,“ řekl Lane. „Přijel jsem sem s úmyslem snížit náskok Petera Fowlera v čele finančního žebříčku a zatím se mi to daří. Těším se na finále, bude to velká bitva.“

Byl to rekordní den Angličanů. Nejprve Mark James, jdoucí ve druhém flightu, zahrál 63 ran a o jeden úder překonal den starý vyrovnaný rekord hřiště krajana Rogera Chapmana. James si zároveň oproti prvnímu kolu zlepšil skóre o 14 ran.
Obhájce loňského vítězství Gary Wolstenholme  ja na 4. místě (-7).

Velmi dobře si dnes vedli čeští hráči. Jan Juhaniak zhrál  dvě pod par, Jiří Seifert (na obr. vlevo) jednu pod par a oba půjdou do 3. kola z 44. místa (+1).
Další umístění: 8. Rocca (-6),  16. Torrance (-4),  19. Mitchell (-3).
Finálové kolo začíná na Casa Serena Golf v neděli od 8.50 z prvního a desátého odpaliště. Poslední flight startuje v 10.40.
Diváci mají vstup zdarma.

Záběry  z hřiště a zázemí:

Jan Juhaniak o druhém kole:


Pátek – 1. kolo

(Čeněk Lorenc – Casa Serena)  Roger Chapman zahrál své nejlepší kolo na European Senior Tour, když se po výsledku 64 ran, 7 pod par, dostal do vedení na Casa Serena Open.

Angličan měl šest birdie a pouze jedno bogey a pokračoval tak ve formě, s níž skončil před dvěma týdny na děleném druhém místě při Travis Perkins plc Senior Masters, ale jeho vrcholný kousek na hřišti Casa Serena Golf na Roztěži přišel na 18. jamce, kde proměnil 10metrový putt na eagle.

„Byl to jeden z okamžiků, kdy se snažíte o dva putty, ale ten první jde dovnitř,“ řekl Chapman.

„Bylo to skvělé. Hrál jsem opravdu dobře, mám za sebou dobrý výsledek ve Woburnu a dokázal jsem na něj navázat. Tento týden jsem se cítil se svým golfem sebevědomě a dal jsem některé putty, které mi dřív nevycházely. A dokonce jsem ještě pár krátkých neproměnil. Ty dlouhé to ale vyvážily a 64 ran bylo tak akorát.“

Bývalý vítěz z European Tour nemusel být na čele leaderboardu sám. Avšak nešťastná událost způsobila, že Gordon Manson, rodák ze St. Andrews, který vyrůstal v Anglii a žije v Rakousku, dostal dvě trestné rány. Jeho caddie uhrabal bunker ještě před odehráním míče, a tak Manson měl 66 ran.

Den však patřil Chapmanovi, momentálně 14. hráči Order of Merit na Senior Tour, který letos skončil při svých šesti startech dvakrát druhý.

Nejprve prohrál play-off s Davidem Frostem na Mauritius Commercial Bank Open loni v prosinci a pak byl druhý před dvěma týdny ve Woburnu, i když na prvních čtyřech jamkách nabral tři rány po triple bogey.

Dvaapadesátiletý Chapman se z toho však oklepal a svá poslední tři kola golfu zahrál celkově za 14 pod par. Podle svého mínění je to odraz faktu, že jeho švih se pod vedením Gavina Christieho dostal tam, kam měl. Nyní cítí, že možná přišel čas prvního vítězství na Senior Tour.

„Doufám,“ říká. „S Gavinem pracuji intenzivně více než rok a konečně to začalo fungovat. Teď si užívám hry a najednou hraji rány, které jsem vždycky chtěl hrát, malá draw a fady a cítím golf pod kontrolou.“

Tím, kdo ztratil kontrolu nad svým konečným skóre, byl Manson, který na prvních devíti jamkách zahrál od trojky do osmičky šest birdie za sebou. Mohlo to být 64 ran, kvůli rozhodnutí o bunkeru se z nich ale stalo 66. Znamená to ztrátu dvou úderů na lídra a jednoho na celkově druhého Marka Moulanda z Walesu.

„Zahrál jsem na jedenáctce do bunkeru a caddie se tam dostal přede mnou. Vzal hrábě, uhrabal bunker, což nemělo žádný vliv na ránu, ale šlo o pravidlo a to mě stálo dvě rány,“ řekl Manson. „Přesto to bylo skvělé kolo. Na první devítce začaly padat putty, na to jsem dlouho čekal a myslím, že jsem poprvé zahrál devítku za 29 ran. Možná mohu využít svého zklamání v pozitivním smyslu, protože pět pod par je pořád dobrých a nejsem daleko od vedení,“ uvedl Manson.

Mouland měl také skvělý start s třemi birdie za úvodních jamkách za sebou, pak přidal dalších pět a k tomu dvě bogey na celkových 65 ran, 6 pod par.

Velšan se dosud ve své nováčkovské sezoně na European Senior Tour nedočkal vítězství a je na 31. místě Order of Merit s výdělkem 46 176 eur, což mu přineslo hlavně třetí místo na červencovém ISPS Handa Senior Masters presented by The Stapleford Forum v Melton Mowbray.

Španěl Domingo Hospital je o další ránu zpět na děleném třetím místě s Mansonem a Angličanem Davidem J Russellem, na 5 pod par. Jedinečný den zažil i Bill Longmuir, který zahrál svou dvacátou hole-in-one kariéry na tříparové jamce číslo dva, kde se rovnou trefil sedmičkou železem na 145 metrů..

Bývalý rydercupový kapitán Sam Torrance je tři rány od vedení na děleném šestém místě po úvodních 67, zatímco obhájce titulu Gary Wolstenholme začal solidními 68.

Z českých profesionálů je Jiří Seifert na děleném 52. místě s 72 (+1), zatímco Jan Juhaniak se po 74 dělí o 62. místo.

 


Gary Wolstelholme - loňský vítěz

Poslední z vrcholů golfové sezony 2011 v České republice, šestnáctý turnaj letošní European Senior Tour, začíná tento pátek, 16.9.2011 na hřišti Casa Serena v Rozteži u Kutné Hory. Nese název Casa Serena Open a koná se již počtvrté. V prvním ročníku zvítězil Bernhard Langer, v druhém Peter Mitchell, v posledním Gary Wolstelholme. Dva poslední hráči budou bojovat o vítězství i letos, Langer chybí. Letos se na Rozteži můžeme opět těšit na výraznou postavu světového golfu postavu Iana Woosnama, který po dvou účastech loni vynechal. Nebudou chybět  Sam Torrance, Mark James, Costantino Rocca a Bary Lane. Co hráč, to legenda. Český golf opět reprezentují Jan Juhaniak a Jiří Seifert.  
Turnaj je tříkolový.  První kolo proběhne v pátek, finálové v neděli.

Dotace turnaje se z minulých 600.000 snížila letošních  400.000 Eur, celý jeden milion českých korun.  Diváci mají vstup na hřiště a parkování po všechny tři dny zdarma.

Odkazy: … Hřiště Casa Serena …. Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje …. European Senior Tour


Video 2010

Video 2009


Video 2008


Z archivu Golf.cz, Casa Serena Open:  … 2010 … 2009 … 2008

foto © Antonín Krčmář