Nejlepší amatérka Ladies Slovak Open

26.06.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Johanka Šteindlerová

Lesk nejlepšího umístění v kariéře Kláry Spilkové na Ladies Slovak Open trochu zastínil veliký úspěch českých amatérek. Dvě z nich prošly cutem, což se zatím na turnaji LET nepodařilo. Mezi nejlepší hráčky turnaje se do třetího a čtvrtého kola propracovaly Johanka Šteindlerová a Karolína Kohoutová.

Šteindlerová se umístila na 48. místě a byla vyhlášena nejlepší amatérkou. Patnáctiletá Karolína Kohoutová, jedna z nejmladších hráček turnaje, skončila na 63. místě. Pro obě mladé hráčky je to životní úspěch.

Johance Šteindlerové jsme položili několik otázek:

Jaké to je hrát turnaj takového významu?
K turnaji jsem přistupovala s velkým respektem, jak k hráčkám tak i k hřišti, které bylo perfektně připravené, ale i s očekáváním, jaké to mezi profesionálkami bude. Obavy vzbuzovaly zejména rychlé a velmi členité greeny.

Dejte příklad rozdílu mezi amatérským a profesionálním turnajem.
Oproti amatérským turnajům bylo příjemným překvapením dokonalé zpracování birdie karty se spoustou údajů o vzdálenostech, výškových rozdílech, sklonech na greenech atd.

Nějakou speciální odlišnost?
Rovněž jsme byly varovány, že špatně uhrabaný písek v bunkeru nás může stát pokutu 600 EUR. Vidina této pokuty přiměla mého caddyho při cvičném kole k intenzivnímu tréninku práce s hráběmi.

Potkaly jste se s Klárou Spilkovou?
Před turnajem i po celou jeho dobu nám Klára Spilková velmi pomáhala, uklidňovala a povzbuzovala. Rovněž Zuzana Kamasová, která již LET nehraje, a na turnaji nás startovala pomáhala radou a povzbuzením. Se zkušenými profesionálkami Lucií Hinnerovou a Danielou Prorokovou a se slovenskými hráčkami jsme vytvořily malé Československo.

Co jste si říkala před turnajem?
Mým prvním přáním bylo překonat hrozbu vypadnutí po prvním kole (kdo zahraje nad 85 končí) a nezklamat důvěru pořádajícího GC Tále, který mi dal kartu do turnaje. O tom, že na tomto hřišti lze snadno zahrát „velká“ čísla se přesvědčila i angličanka Anna Scott, která zahrála ve finálovém kole na jamce č.11 10 ran a celkově 91.

Jaký byl start turnaje?
První den se mi podařil začátek – birdie na první jamce. V mínusu jsem došla až do 15.jamky, pak sice přišly bogey, ale celkový výsledek +1 byl nad očekávání. Karolína Kohoutová došla ještě lépe -1, stejně jako Klára Spilková.

Co druhé kolo?
Kristýně Frýdlové a Haně Ryškové se tolik nedařilo a zahrály +9 a +8. Druhý den to bylo hlavně o nervech, protože cut nebyl nereálný. Dvě bogey na prvních 3 jamkách na klidu nepřidaly, ale pak jsem to zvládla a došla +3, což znamenalo 25.místo a další dva dny v soutěži. Karolíně, která šla brzo ráno, se tolik nedařilo, ale s celkovým skóre +7 prošla také, i když to čekání na cut jsem jí opravdu nezáviděla. Kristýna ani Hanka cutem neprošly.

A třetí kolo?
Můj výsledek ve 3.kole ovlivnila jamka č.9, kde jsem zahrála triplebogey. Nezvládla jsem hru u greenu a míček mi jezdil přes kopec, kde bylo navrtáno sem a tam. Chtělo to víc klidu, zahrát bogey a nesnažit se o par. Mimochodem na tomto 5paru měřícím 538 m spoluhráčky bez problémů atakovaly druhou ranou green. Skóre +6 znamenalo pokles na 45.místo.

Jak dopadlo finálové kolo?
Poslední den začal hrozivě, rána do bunkeru a double bogey na jamce č.10, ze které jsem startovala a zachráněné bogey na jamce č.12. Pak se mi začalo dařit a došla jsem +2. Celkem +12 a tím 48.místo, o kterém se mi před turnajem ani nesnilo. Jen 2 rány za Charley Hull, která byla favoritkou turnaje a je na prvním místě pořadí pro evropský tým pro Solheim Cup.

Osmačtyřicáté místo mezi evropskou elitou je dobré umístění
Při vyhlašování jsem byla oceněna jako nejlepší amatérka. Pravda, před poděkováním v angličtině před tolika lidmi se mi trochu rozklepala kolena, ale jako odměnu mám fotku s vítězkou Camillou Lennarth.

Na závěr?
Škoda, že Kláře Spilkové nevyšlo poslední kolo podle jejích představ, všichni jsme jí přáli, aby tam byla ona. Celkově to byla pro mně úžasná zkušenost a věřím, že jsem neudělala ostudu českému amatérskému golfu.