8. ročník Lady Abrahams Trophy

27.04.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Neděle – 2. kolo
V neděli se hrály singly, sedm dvouher na rány, ve kterých byl  byl lepší Sever 4,5 :2,5 a dotáhl stav utkání na remízu 6,5:6,5.
Své zápasy vyhrály Vlčková, Foretová, Luňáčková, Frýdlová, Kubecová a Krásová, vypůlily Melichová s Vlašínovou.
Pravidla říkají, že v případě remízy zůstává titul obhájci, a tak je vítězem osmého ročníku Lady Abrahams Trophy družstvo Jihu ve složení Silvie Dittertová (hrající kapitánka), Irena Foretová, Lucie Hinnerová, Klára Kaminská, Marie Luňáčková, Hana Ryšková, Kateřina Vlašínová.

Výsledky

Sobota – 1. kolo
Po dopoledních foursomech vedlo družstvo Severu v poměru 2:1. Jeho body získaly dvojice Kubecová, Melichová a Krásová, Vlčková, bod Jihu donesly Hinnerová s Foretovou.  Odpolední fourbally otočily situaci, všechny se staly kořistí hráček Jihu, které nyní v utkání vedou 4:2. Body přinesly dvojice Hinnerová, Foretová, Luňáčková, Vlašínová a velikým překvapením je porážka Seveřanek Vlčkové s Krásovou od mladinkých Kaminské s Ryškovou.
Utkání přálo ze všech sil počasí, meteorologové byli naštěstí nepřesní a sobota na hřišti Black Bridge se před příchodem podvečerního deště nesla za oblačného, teplého a mírně větrného počasí.Loňský Lady Abrahams Trophy

Lady Abrahams Trophy je utkání ženských družstev, kterým Česká golfová federace zahajuje sportovní sezonu. Koná se na Černém Mostě v Praze od pátku 26. do neděle 28. dubna. Je utkáním dvou družstev, sestavených z nejlepších hráček České republiky. Rozdělení hráček se děje podle padesáté rovnoběžky na Sever a Jih České republiky. Není to však dogma a kapitánky občas při vzájemném respektu k rozhodnutí té druhé rovnoběžku pořádně „ohýbají“. Utkání má stejně jako mužský Prezident Goldscheider Trophy především společenský charakter.

Nominace družstva Severu: Kristýna Frýdlová, Adriana Kubecová, Kateřina Krásová, Jana Melichová, Denisa Pavlíková, Johanka Šteindlerová a Karolína Vlčková (hrající kapitánka).

Nominace družstva Jihu: Silvie Dittertová (hrající kapitánka), Irena Foretová, Lucie Hinnerová, Klára Kaminská, Marie Luňáčková, Hana Ryšková a Kateřina Vlašínová.

V pátek se hraje turnaj hostů, v sobotu jsou na programu dopoledne foursomy a odpoledne fourbally. V neděli se hrají singly.

Video z loňského ročníku:


Z archivu Golf.cz  Lady Abrahams Trophy:  .. 2012 … 2011… 2010 …  2009 …   2008 …  2007 …   2006

.