Je Roman Šebrle stále amatér?

09.05.2014 | ČGF - Luboš Klikar | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Roman Šebrle

(ČGF) Je Roman Šebrle stále amatér? Touto otázkou končila mailová zpráva, kterou Komise pro amatérský status ČGF jako podnět k prošetření obdržela na konci dubna. Stejná otázka prší ze všech stran v posledních několika dnech, kdy se v médiích objevily fotografie Romana Šebrleho s reklamami na hrudi při tiskové konferenci v Praze či prvním turnaji Czech PGA Tour na Kaskádě, přestože takovéto jednání je v rozporu s pravidly amatérského statusu, která jsou nedílnou součástí pravidel golfu.

Komise pro amatérský status ČGF (KAS) případ Romana Šebrleho projednala na zasedání v pondělí 5. května. Rozhodla, že známý atlet a hráč s golfovou dovedností a věhlasem porušil pravidlo 6-2.Propagace, reklama a prodej a s největší pravděpodobností i další pravidla amatérského statusu (pravidlo 2 – profesionalismus, pravidlo 4 – výdaje). Podle pravidla 8-2. Prosazování KAS ČGF jako podmínku pro ponechání amatérského statusu Romanu Šebrlovi požaduje, aby okamžitě upustil od jednání, která jsou v rozporu s pravidly amatérského statusu, především s pravidlem 6-2. Současně Romana Šebrleho vyzvala, aby se ve vlastním zájmu co nejdříve sešel k jednání s výborem ČGF, který rovněž o případu informovala.

Dopis KAS ČGF byl Romanu Šebrlemu odeslán poštou i mailem v úterý 6. května v poledne. O den později se generální sekretář ČGF snažil s Romanem Šebrlem spojit a dohodnout termín jeho jednání s vedením ČGF. Ani na zaslanou sms zprávu však Roman Šebrle zatím nijak nereagoval.

Předseda KAS ČGF Miroslav Holub v této souvislosti upozorňuje, že „komise neobjíždí hřiště a nechytá hříšníky za ruku. Každý je sám sobě rozhodčím a měl by nejlépe vědět, zda pravidla porušuje, nebo ne“. V každém případě však KAS ČGF musí reagovat na jakýkoliv oficiální podnět, o kterém se dozví nebo který je jí postoupen.

Odpověď na otázku v titulku článku zná v této chvíli jen Roman Šebrle. Věřme, že se ji záhy dozví i golfová veřejnost.

převzato z www.cgf.cz

Odkazy: … pravidlo 6-2 Propagace, reklama a prodej … pravidlo 8-2. Prosazování

.