Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

73. Masters, Augusta – den poslední

13.04.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Třiasedmdesáte Masters vyhrál v tříčlenné rozehrávce Argentinec Angel Cabrera.  Na druhém místě skončili Američané Kenny Perry a Chad Campbell.

Neděle 12.4. – 4., poslední kolo
„Opravdu věřím, že mohu vyhrát tento turnaj“,  prohlásil Američan Kenny Perry po pátečním druhém kole, kdy se usadil na špici turnaje spolu s krajanem Chadem Campbelem. V neděli  málem první z letošních Majorů vyhrál. Stal by se nejstarším hráčem, který na Masters zvítězil.   V posledním kole však podlehl  tlaku,  zahrál v doposud bezchybné hře  dvě bogey na posledních jamkách a pustil k sobě oba pronásledovatele.  S nejlepším výsledkem -12 skončil také další Američan Chad Campbell a Argentinec Angel Cabrera. 
O tom, komu loňský vítěz Trevor Immelman oblékne zelené sako rozhodla rozehrávka. Po první jamce díky bogey vypadl Campbell, po druhé jamce se Perryho sen rozplynul. Zvítězil  čtyřicetiletý Cabrera.
Phil Mickelson a Tiger Woods šli spolu v flightu. Oba hráli vynikající golf a zahráli  svá nejlepší čísla na turnaji. Mickelson skončil na 5. místě (-9), Woods skončil na 6. místě (-8).
Další umístění: 5. Stricker (-8), 9. Furyk (-7),  12. Villegas (-6), 14. Ogilvy (-5), 18. Watney (-3), 19. obhájce Immelman, McIlroy, Kim (-2), 29. Singh (-1),  34. Harrington (E), 37. Garcia (+1), 45. Jiménez (+6).

Sobota, 11.4. – 3. kolo
Američan Kenny Perry  naplňuje svoje přesvědčení, že může vyhrát Masters.  Sobotních -2 ho udrželo v čele turnaje a přiblížilo k vítězství. Stejný cíl však má i Argentinec Cabrera jehož dnešních -3 ho vyneslo na stejnou úrovněň s Perrym  Oba vedou s celkovým skore -11. Campbell zaváhal, hrál v paru a je na 3. místě  se ztrátou dvou ran na vedoucí hráče. Tiger Woods , Phil Mickelson a Nick Watney sdílejí 10. pozici (-4). Sedm ran ztráty na vedoucí hráče snižuje jejich naděje na úspěch k nule. Ogilvy je na 22. místě (-2).  Sergio Garcia a Padraig Harrington sdílejí 25. pozici (-1).  Obhájce Immelman je na 37 místě (E).

Pátek, 10.4. – 2. kolo
V pátek se k vedoucímu Campbellovi přidružil jeho krajan Kenny Perry, který hrál bez jediného bogey  67 ran. Oba mají skore -9.
„Opravdu věřím, že mohu vyhrát tento turnaj“,  prohlásil Perry. Stal by se nejstarším vítězem Masters.
Na třetí pozici je Argentinec Angel Cabrera (-8).  O dvě příčky si polepšil Tiger Woods, přestože hrál hůře o dva údery (E), je na 19. místě (-2).  Phil Mickelson zahrál o pět ran lépe s jedním eagle a posunul se o 40 míst dopředu, na 11. pozici (-3). Podobně Sergio Garcia hrál lépe o 6 ran a posunul se na 6. místo, pět ran za vedoucí hráče. Polepšil si i vedoucí hráč Money Listu Geoff Ogilvy, posunul se na 11. místo k Mickelsonovi a Singhovi.
Výsledek kola zahrál Anthony Kim, který se zlepšil o 10 ran, zahrál 11 birdie, donesl 65 a posunul se na 6. místo k Furykovi, Garciovi a Sabbatinimu.
Obhájce Immelman se propadl z  28. místa na 42. (+1). Na 42. místě zůstal v turnaji poslední z  „teenagerů“  Rory McIlroy (+1).

Cutem neprošli: Els, Kaymer, Norman, Cink,  Zach Johnson, Langer, Weekley, Quiros, Choi a Gary Player. Za hranicí cutu skončili také teenageři Ryo Ishikawa a amatér Danny Lee.

Gary Player hrál své poslední kolo. Na 18. greenu poklekl a sepjal ruce k modlitbě. „Mělj sem potlesk všech 36 jamek. Jak dát  lidem vědět, jak moc si jejich přízeň považuji“ ptal se třiasedmdesátiletý Player.
Končí i Fuzzy Zoeller (57).   „Doufám, že se všichni bavili, já jsem jsem si svoji jízdu užil. Nastal čas udělat úkrok stranou a nechat vyhrávat mladé kluky “ usmíval se  Zoeller

 

 

Čtvrtek 9.4.2009 – 1. kolo

Po čtvrtečním prvním kole vede Američan Chad Campbell (-7). O druhou pozici (-6) se dělí Američané Jim Furyk a Hunter Mahan. Tiger Woods je na 21. místě (-2). Obhájce Immelman  je na 28. místě (-1). 
Z papírových favoritů se nejlépe dařilo Iru Harringtonovi, který je na 14. místě (-3).  Vedoucí hráč finančního žebříčku Australan Geoff Ogilvy  je na 28. pozici (-1).
Ani v Augustě se nedaří Philu Mickelsonovi. S výsledkem +1  vstupuje do druhého kola z 51. pozice o kterou se dělí mimo jiné s Garciou, Villegasem a ishikavou.
Nevedou si špatně teenageři. Devatenáctiletý McIlroy  je na 39. místě (E), sedmnáctiletý Ishikava je na stejné pozici jako Mickelson. Nejdále je sedmáctiletý Leee, na 70. místě (+2).
Nejstarší hráč, legenedární Gary Player je na 90. pozici (+9).  Player odpálil symbolicky první drive 73. ročníku Masters.

Pozvánku obdrželo 96 hráčů podle osmnácti kritérií. Jsou to vítězové Masters, US Open, British Open, mistři PGA, vitězové Players Championship, úřadující amatérský mistr USA,  úřadující amatérský mistr Velké Británie a další.
Na startu bude celá světová špička, obhájce Trevor Immelman, loni druhý Tiger Woods, Phil Mickelson,  Sergio Garcia, Padraig Harrington, Vijay Singh, Zach Johnson, Bernhard Langer a  nesmrtelný Gary Player, který zde startuje po dvaapadesáté.

Američanů je pouze 41, nejméně v historii. Z minulých šampionů už nebudou hrát Severiano Balesteros, Nick Faldo, Jakc Nicklaus a Arndol Palmer.
Obhajuje Jihoafričan Trevor Immelman, který má právo vybrat jídelníček na večeři šampionů. Věhlasné hřiště Augusta National Golf Club má par 72, měří 6.799 metrů. 
Masters můžete sledovat na ČT4 a pokud není video omezeno pouze pro USA,  tak i na internetových stránkách masters.org.

Dotace turnaje je 7 milionů dolarů, 141 milionů českých korun. Vítěz obdrží 1,35 milionu dolarů, 27 milionů českých korun.

 

Odkazy:  ….  Informace o hřišti …..   Hřiště na satelitní mapě …..  Oficiální stránka turnaje