XVI. Prezident Goldscheider Trophy

29.09.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Učastníci PGT 2013 - Alfrédov

Neděle – dvouhry
Nejspíš to Luboš Klikar svojí věštbou přivolal, ale tak i tak, stalo se neuvěřitelné. Tým Východu prohrával po prvním dni o čtyři body 2:6 a přesto dokázal zvrátit výsledek ve svůj prospěch. Z devíti singlů Východ vyhrál sedm a zvítězil 9:8.
V napínavém souboji na poslední jamce zůstal černý petr nakonec Martinovi Pospíšilovi ze Západu. Drivem do vody, dropem a horší příhrou odevzdal Vantuchovi půl bod potřebný pro vítězství Východu. Bratři Pospíšilové se tak stali klíčovými hráči posledních dvou ročníků. Loni ukořistil Michal Pospíšil vítězný bod pro Západ fantastickým výsledkem 65 a výhrou nad Kevinem Dolejšem.

Na okraj událostí: mimo soutěž šel alfrédovskou osmnáctku také flight složený ze Zdeňka Kodejše, prezidenta ČGF, Luboše Klikara, generálního sekretáře ČGF a Aleše Libecajta, šéfa federačního STK. Z nevěrohodných zdrojů máme informaci, že Kodejš zvítězil o ránu nad Klikarem a o dvě nad Libecajtem. Ale může to být jenom hujerské našeptávání.

Skončil 16.Prezident Goldscheider Trophy, končí soutěžní sezóna. Federaci už nyní čekají jenom klubová mistrovství, podzimní setkání prezidentů a Večer českého golfu v Kongresovém centru Praha.

Konečné výsledky

 

Historická tabulka vítězů:

Sobota – foursomy a fourbally
Po prvním hracím dni vede Západ 6:2. Foursomy vyhrál 3: 1, fourbally také 3:1. Podobná situace nastala loni na Černém Mostě, kdy Východ vedl po prvním dni 6:2, přesto Západ nakonec zvítězil 9:8.
V neděli se hraje devět dvouher na rány.

Hráči ročníků 2012

Je už tradicí, že soutěžní sezonu otevírají na jaře ženy utkáním Lady Abrahams Trophy. Naopak sezonu uzavírají na podzim muži utkáním Prezident Goldscheider Trophy. V obou případech tvoří týmy výběry nejlepších hráčů země a utkání formátu Ryder Cupu má především společenský charakter. Letos se utkání koná již po šestnácté od pátku 27. do neděle 29. září v Alfrédově.
V pátek je na programu turnaj hostů s hráči týmů. V sobotu se dopoledne hrají foursomy na jamky, odpoledne fourbally na rány. V neděli se hrají dvouhry na rány.

Loňské vítězství z Černého Mostu obhajuje Západ, který zvítězil 9:8.

Nominace:
Západ ČR: Martin Pospíšil – hrající kapitán, Tomáš Křivanec, Václav Lébl, David Mrázek, Oldřich Nechanický, Vítek Novák, Jakub Pokorný, Šimon Zach a Jiří Zuska.

Východ ČR: Milan Vantuch – hrající kapitán,Jakub Bareš, Lukáš Broda, Kevin Dolejš, Vojtěch Dostál, Richard Frank, Vojtěch Kostelka, Dominik Pavouček a Jakub Švarc.

Video – ročník 2012 Černý Most:

 

Z archivu Golf.cz – předchozí ročníky:
2012 … 20112010… 20092008 .. 2007 .. 2006 . 20052004 .. 20032002 ….2001200019991998

 

.