Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

7. ročník Mistrovství ČR mládeže a žáků na FSG simulátorech

30.03.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Na FSG simulátorech GC Kunětická Hora skončilo 7. Mistrovství České republiky mládeže a žáků. Mistry České republiky se stali Vojtěch Dostál, Adéla Cejnarová, David Štrouf, Blanka Lisá, Šimon Zach a Karolína Kohoutová. K vidění bylo několik úžasných soubojů a také nechyběly vynikající výsledky. Hrálo se hřiště Kapalua Village s mírným větrem a středně rychlými greeny.

V kategorii nejmladších získali tituly Kája Kohoutová a Šimon Zach. Oba systémem start – cíl. Karolína měla na druhou Míšu Jozovou náskok šesti ran a ten nejenom udržela, ale dokonce ještě vylepšila. Bronz získala domácí hráčka Andrea Pelikánová. Šimon Zach obhájil loňské vítězství. V sobotu jednu pod, v neděli jednu nad a součet v paru (142). Druhé místo dělili po prvním kole Václav Lébl junior a Jan Thomayer junior. Pořadí nakonec takto zůstalo, když líšnický Lébl zahrál (mimo jiné) nádherné birdie na osmnácté jamce.

Ve starších žákyních kralovala Blanka Lisá. O jedno místo si tak proti lońskému roku polepšila. I tady zůstalo pořadí stejné jako po prvním kole. Stříbro brala Barbora Chlostová, bronz Denisa Kleprlíková. Stejně jako v loňském roce se v kategorii starších žáků odehrávalo drama. David Štrouf a Tomáš Vidura byli po prvním kole prsa na prsa jednu ránu pod parem hřiště. David neměl právě nejlepší start ale nakonec si pro sebe zlato vybojoval. Za Tomášem Vidurou na třetí příčce finišoval Dalibor Hudák.

V kategoriích kadetských (na rozdíl od těch předešlých) se pořadí na bedně díky druhému kolu měnilo. Adéla Cejnarová si hrou v červených číslech došla pro zlato bez větších komplikací. Martina Šauerová však nakonec podlehla Janě Kábrtové a hráčky si své pozice z prvního kola prohodily. Mezi kadety to již tradičně jiskřilo a k vidění byl golf, který je pro převážnou většinu dospělých hráčů jen pohádkou z říše snů. Aleš Procházka si došel nakonec aspoň pro bronz. Po prvním kole druhý Vojta Dostál ho svojí soustředěnou hrou dokázal ve druhém kole přehrát a právě tak i Cyril Cejnar. Jak Vojta tak Adéla obhájili své loňské tituly. Adéla Cejnarová však o kategorii výš.

Za zmínku stálo:

  • zahájení turnaje Tomášem Vidurou, který hned na jedničce prvního kola startoval eaglem
  • nejlepší číslo prvního kola zahrál Aleš Procházka, čtyři pod par
  • Vojta Dostál hrál -2 a -5. ve druhém kole zapsal eagla na sedmičce a v těch mínus pěti (nejlepší číslo turnaje) jsou i dvě bogey.
  • David Štrouf sám sobě „zadělal na infarkt“, když první čtyři jamky druhého kola psal birdie, bogey, double-bogey a bogey. Jeho následující bezchybný postup na zbývajících jamkách ale znamenal 3pod.
  • největší zlepšení proti prvnímu kolu zaznamenala Eva Krejčí; plných patnáct ran
  • na jamku číslo pět (par 4) asi do smrti nezapomene Matěj Babiš; osmáct ran na této jamce ho připravilo o mnohem a mnohem lepší umístění jinak skvěle odehraného turnaje.

Všem vítězům patří gratulace!

Výsledky