Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

7.4. Golf v zahraničí

07.04.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

PGA Tour – Shell Houston Open, Houston, Texas, USA
European PGA Tour – Estoril Open de Portugal, Estoril, Portugalsko
Ladies PGA Tour – Kraft Nabisco Championship, Rancho Mirage, Kalifornie, USA
Ladies European Tour – VCI European Ladies Cup, Denia, Španělsko
Alps Tour – Feudo D´Asti Open, Asti, Itálie   
Mistrovství Evropy družstev mužů, Sottogrande, Španělsko   
FCWT Junior Golf Tour – Stonegate Cypress Open, Poinciana, Florida, USA     … … …

PGA Tour – Shell Houston Open, Houston, Texas, USA
Poslední kolo. Americký sen se vyplnil, Johnson Wagner to dokázal. Do začátku tohoto turnaje téměř neznámý Američan, hráč ze třetí stovky světového žebříčku, Johnson Wagner zvítězil na Shell Houston Open. Kromě prémie téměř milion dolarů si odváží vstupenku do turnaje Masters příští víkend. Pohádka se vyplnila.
Přestože nehrála světová jednička Tiger Wood, bylo zde mnoho desítek jiných adeptů na titul. Hráli Mickelson, Choi, Leonard, Stricker, Ogilvy, Romero. Na osmadvacetiletého Texasana však nikdo z nich nestačil. Ten z jinak polovičně obsazeného turnaje udělal senzaci a v Texasu, své domovině je národním hrdinou.
Wagner se v turnaji uvedl výkonem 63 v první kole a vedení už nepustil. Hrál 63,69,69 a opatrných 71, celkem –16, dvě rány před nejbližšími pronásledovateli Australanem Geoffem Ogilvym a Američanem Chadem Campbellem, kteří skončili na druhém děleném místě (-14).
Ještě před čtvrtým kolem to mohlo vypadat, že ho ohrozí o pouhou ránu za ním stojící Chad Campbell. Ten však v posledním kole hrál 72 a to jasně nestačilo.

Phil Mickelson skončil na 23. místě. Alex Čejka neprošel cutem. Obhájce Adam Scott z turnaje odstoupil.
Další umístění: 11. Choi, Bryant, Stricker (-9), 14. Quinney (-8), 23. Appleby, Mickelson (-6), 26. Harrington (-5), 34. Allenby (-4), 39. Leonard (-2), 66. Marino (+2).


Shell Houston Open byl dalším turnajem, který se musel obejít bez Tigera Wodse. Ten se chystá na první major sezóny Masters v Augustě přístí víkend. Dokazuje to, jak je úspěch na Masters prestižní. Přenechá-li téměř jistý výdělek z dnešního a předchozího turnaje ostatním je zřejmé, že mu v Augustě jde více než o peníze. Ve svých newsletterech uvádí, jak se na Augustu připravuje se svým trenérem Hankem Haneym.
Ostatní ze špičky brali Shell Houston Open jako generálku na Masters. Z první dvacítky hráli Mickelson, Choi, Leonard, Stricker, Ogilvy, Romero. Vynechal Singh. Turnaje se účastnil Alex Čejka.
Dotace Shell Houston je 6,5 milionů dolarů, 105 milionů našich korun. Vítěz si odnese 990.000 dolarů, asi 16 milionů našich korun.
Příštím turnajem je Masters v Augustě, který budeme moci celý sledovat na ČT4.

Výsledky
     
Informace o hřišti
     
Oficiální stránky turnaje
     
Hřiště na mapě


European PGA Tour – Estoril Open de Portugal, Estoril, Portugalsko
Poslední kolo. V rozehrávce s Alastair Forsythem a Davidem Howelem zvítězil Francouz Grégory Bourdy (-18).

Obhájce loňského vítězství a vedoucí hráč prvního kola španěl Pablo Martin skončil na 10. místě (-11).
Další umístění: 6. McGrane, (-15), 7. McGinley, Schwarztel (-13). 9. Edfors, Lara (-12), 15. Kjeldsen (-11), 24. Levet (-9).

V turnaji chyběla celá evropská špička, která se také chystá na Masters. Nehrál Stenson, Westwood, Singh, MCDowell ani Kaymer. Papírově nejlepším hráčem byl až Švéd Hedblom, patnáctý hráč evropského Money Listu.
Dotace turnaje je 1,25 milionu Eur, 31 milionů českých korun.

Informace o hřišti
     
Hřiště na mapě


Ladies PGA Tour – Kraft Nabisco Championship, Rancho Mirage, Kalifornie, USA
Poslední kolo. Mexičanka Lorena Ochoa (-11) opět zvítězila rozdílem třídy a může si do vitríny uložit první pohár z majoru 2008. I tentokrát soupeřkám pěkně naložila. Před druhými Sörenstam a Pettersen zvítězila s náskokem pěti ran a její nadvláda začíná získávat tigerwoodsovský charakter. Už v minulém turnaji naložila nejbližší v pořadí sedm ran rozdílu.


Další umístění: 12. Stuples (E), 13. Gulbis, Webb (+1), 21. J.Y.Lee (+4), 21. Creamer, Tseng, Kerr (+4), 38. obhájkyně Pressel (+7).
Cutem neprošly: Castrale, Friberg, Steinhauer, Diaz, Lincicome, Prammanasudh, Nocera.

Dotace turnaje je 2 miliony dolarů, 32 milonů našich korun, Ochoa si připíše 300.000 ddolarů, asi 5 milionů českých korun.
Příštím turnajem je Corona Championship, který se hraje 10. -13.4 v Mexiku.

Informace o hřišti
     
Hřiště na mapě


Poslední kolo. Pohár se hrál jako soutěž dvaceti dvoučlenných národních družstev. Družstvo Anglie ve složení Rebecca Hudson a Trish Johnson navýšilo vedení a zvítězilo suverénním rozdílem pěti úderů (-18). O druhé místo (-13) se dělí družstva Německa a Belgie. Ruské družstvo sester Anny a Marie Kostinových skončilo na překvapivém 6. místě.
Slovenské družstvo ve Složení Zuzana Kamasová-Lujza Bubánová je na posledním, 20. místě (+19).

Příštím turnajem Ladies European Tour je Open de Espaňa, který se hraje 17. – 20.4 ve španěleském Castellonu, s dotací 275.00 Eur.

Informace o hřišti
     

Hřiště na mapě
     
Stránka turnaje


Alps Tour – Feudo D´Asti Open, Asti, Itálie
Poslední, třetí kolo. Turnaj se stal kořistí Francouzů, kteří obsadili první tři místa a v první desítce jich bylo šest. Zvítězil Marc Mauret (-13), druhý byl Thomas Fournier (-10), třetí Julien Xanthopoulos (-9). Naopak, do první desítky se vešel jediný domácí hráč, Marco Guerisoli, na 4. místě (-8). Na 8. místě (-7) se umístil mistr ČR 1998 Rakušan Clemes Prader.

Druhé kolo znamenalo stop pro všechny české hráče, žádný neprošel cutem. Petr Skopový se do cutu (E) nevešel o jediný úder (+1) a skončil na 41. místě. Ondřej Lébl skončil s výsledkem +3 na 60. pozici. Vůbec se nedařilo Petru Ničovi (+15), který skončil na 121. místě

Informace o hřišti
     
Hřiště na mapě


Mistrovství Evropy družstev mužů, Sottogrande, Španělsko
Poslední kolo. Do Real Club de Golf ve španělském Sotogrande jezdí naši hráči mnoho let na první zahraniční start sezóny. Toto mistrovství se hrávalo pod populárním názvem Copa Jerez neboli Sherry Cup. Českou republiku reprezentují Jiří Korda, hrající kapitán Marek Nový, Petr Strýček a Lukáš Tintěra.

Na Sotogrande má příjemné vzpomínky Lukáš Tintěra. V roce 2005 zde zazářil, když zahrál nejlepší výsledek prvního kola 68 a přenocoval na čele individuální klasifikace.

České družstvo skončilo na 12. místě z dvaceti týmů.

Umístění našich reprezentantů v individuálním hodnocení:
20. Nový
41. Korda

50. Tintěra

67. Strýček

Zvítězililo družstvo Skotska. v jednotlivcích se o prvenství podělili Ir Shane Lowry a Francouz Benjamin Herbert.

V ženské soutěži zvítězily Španělky, v jednotlivcích zvítězila domácí Carlotta Ciganda.

Konečné ýsledky družstev
     
Jednotlivci muži
     
Jednotlivci ženy
     
Informace o hřišti
     
Hřiště na mapě


FCWT Junior Golf Tour – Stonegate Cypress Open, Poinciana, Florida, USA
Hráči Jakub Mikulík a Stanislav Matuš, oba z Prosper Golf Clubu Čeladná se účastnili juniorského The Stonegate – Cypress Open na Floridě.
V kategorii chlapci 16-18 let se Jakub Mikulík umístil na 8. místě (+4) a Stanislav Matuš na 9. místě (+5).

Informace o hřišti
     
Hřiště na mapě