67 ran s půjčenými holemi na Czech Open

22.08.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Až se budete příště vymlouvat, že důvodem, proč hrajete špatně, jsou vypůjčené hole, tak si vzpomeňte na výkon Pedra Oriola, který byl na Czech Open nucený hrát s vypůjčenými holemi. A výsledek? Pohodových sedmašedesát ran a druhé místo po prvním kole.

Dosud poměrně neznámý španělský golfista Oriol se dostal do svízelné situace, které se obávají snad skoro všichni profesionální golfisté, kteří jsou nuceni na turnaje cestovat. Během jeho cesty na turnaj Czech Open do České republiky se mu ztratily golfové hole při přestupu. Problém vyřešil zapůjčením holí, ale každý ví, že mít své vlastní hole je pro golfistu zásadní.

Nicméně Španěla to vůbec nevyvedlo z míry a s cizími holemi zahrál pět ran pod par, tedy 67 v prvním kole a díky tomu skončil o jednu ránu za vedoucím Peterem Lawriem.

Po kole se pětadvacetiletý hráč reportérům přiznal, že si není jistý, jestli se vůbec vrátí zpět ke svým původním holím, ani pokud mu dorazí.

„Samozřejmě jsem byl před začátkem kola znepokojený, i když jsem během posledních týdnů velmi tvrdě trénoval. Moje sebevědomí bylo nízké, opět se potvrdilo, jak je golf šílená hra.“

Oriol je na European Tour nováčkem, ve svém prvním roce prošel zatím pouze dvěma cuty.


Aneta Zárubová