54% kedíků na PGA bylo svědky podvádění

03.12.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Studie zjistila, že více než polovina kedíků na PGA Tour se stala svědky toho, jak hráč podváděl během turnaje na túře. Tento zajímavý výsledek zjistila studie publikovaná v časopise Golf Magazine.  Studie se účastnilo 50 kedíků na PGA Tour. Výsledky ukázaly, že 54 procent kedíků bylo svědky podvodného chování hráčů. Zjištění popírá dlouhodobou image zeleného sportu.

Pro zajímavost jsem vybrala pár výpovědí zmíněných kedíků.  „Je zcela běžné, že vidíte hráče, jak si udusávají rough za jejich míčkem pomocí trojky dřeva a pak odehrají místo toho devítku železo.“

Všem zúčastněným byla zaručena anonymita, tak aby mohli vypovídat podle pravdy.  Další kedík zase vypověděl, že jeden hráč má dokonce reputaci, že ilegálně markuje svůj míček. Je tím prý známý, namísto toho, aby zahrál putt dlouhý například 69 centimetrů, zahraje 63 centimetrů, a to je už dost velký rozdíl, když se na věc pohlédne z psychologického hlediska.

Třetí respondent prozradil, že nikdy neviděl profesionálního hráče přímo podvádět, ale místo toho je prý velmi častým jevem, že si hráči upravují pravidla ve svůj prospěch. Nutno dodat, že mnoho výpovědí naznačovalo manipulaci pravidel, například hráči často dropují, když by vůbec dropovat neměli a celou záležitost si ve svých hlavách ještě ospravedlní.

Studie se zajímala o různá témata v souvislosti s prací kedíků, také zahrnovala dotazy na jejich plat, vzdělání a například jejich kontroverzního kolegu, Steva Williamse.

Zde jsou příklady dvou výsledků:
Pokud byste byli v kůži Joe LaCavy, odešli byste od Dustina Johnsona pracovat pro Tigera Woodse?
Ne: 50 procent
Ano: 48 procent
Nevím: 2 procenta

Vydělali jste někdy více než 100 000 amerických dolarů za rok?
Ano: 78 procent
Ne: 22 procent


Aneta Zárubová