5 tipů, kde si můžete zahrát golf už dnes

10.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

I když hlavní golfová sezóna v Čechách začíná až v dubnu, už nyní je otevřeno několik hřišť, kde můžete zdokonalovat své hráčské umění. Máme pro vás tipy, kam si můžete jít zahrát.

1. Loreta Golf Pyšely

V malebné krajině Posázaví můžete vyrazit na mistrovskou osmnáctku s parem 72.

Loreta otevřela v sobotu 7. března a stejně jako v minulých letech na vás čekají kvalitní greeny bez jarní aerifikace. Zatím se sice kvůli nočním mrazům raději nesekají, ale i tak je kvalita jejich povrchu na konec zimy velmi dobrá.

- Startovní časy bude možné rezervovat zatím vždy jen na 5 dní dopředu jak na recepci, tak i na portálu teetime.cz

- Provozní doba hřiště a restaurace bude od 9 do 18 hodin. Ranní startovní časy se budou posouvat podle aktuální předpovědi.

- Driving range pro hru z rohoží je otevřen každý den od 9 do 18 hodin

- Z důvodu jarní syrovosti hracích ploch a snížené kvality greenů, poskytuje hřiště do jejich první seče slevu 30% z ceny fee. Půjčovna buggy není prozatím z důvodu ochrany hracích ploch v provozu. Hrát se může zatím do nastartování vegetačního růstu jen z vybraných odpališť.

HighLight:

Využijte výhodnou jarní FRESH nabídku členství Premium na zkoušku. V ceně členství získáte 5 golfových lekcí s trenérem Jakubem Važanským zdarma!

Více info na: www.loretagolf.cz

 

2. Black Bridge – Černý Most

Od čtvrtka 12. března na Black Bridge oficiálně začíná nová golfová sezóna. Hlavní greenkeeper dal souhlas a hráči tak můžou vyrazit na všech 18 jamek tohoto hřiště.

I pro letošní rok je přichystáno několik novinek. Nejvýraznější změnou je nový bunker na 18. jamce, který nahradil křoví s možností free dropu nalevo od fairwaye v dopadové zóně drivů. Dlouzí hráči si tak budou muset dát více záležet na odpalu z týčka. Na druhou stranu se vám ale nepřesné drivy budou daleko lépe hledat a z bunkeru stále můžete – i když z trochu těžší pozice – bez problémů hrát na green.

Nový bunker i další změny na hřišti z loňského roku jsou už také zaneseny do birdie karty.

HighLight:

Black Bridge zajišťuje pravidelné dětské golfové kurzy a letní tábory, na kterých se děti naučí hrát golf a navíc budou trávit svůj volný čas v přírodě. Během roku akademie pořádá i dětské turnaje nebo třeba setkání s Klárou Spilkovou!

Více info na: www.grcm.cz

 

3. Beroun Golf Resort

Pouhých 14 km od okraje Prahy a 5 minut z dálnice na Plzeň (D5, exit 14) naleznete uprostřed přírody 18ti jamkové mistrovské hřiště s nezapomenutelnými výhledy na hřebeny Brd, křivoklátské lesy a do údolí romantické řeky Berounky.

Hřiště u Berouna se otvírá 10. března, recepce bude otevřena od pondělí do neděle od 8 do 19 hod, stejně jako driving range.

HighLight:

Od úterý 3.3.2015 je opět v provozu luxusní restaurace Tifannys. Ta je otevřena od úterý do pátku od 11 do 19 hod a v sobotu a neděli od 8 do 19 hod.

Více info na: www.golfberoun.cz

 

4. Golf resort Kaskáda

Golfový ráj se třemi devítkami a třinácti jezery se nachází 15 km od centra Brna. Celkem 27 jamkové mistrovské hřiště je rozloženo na protilehlých stráních, kaskádovitě se svažuje do širokého a podlouhlého údolí s potokem.

Hřiště je od března otevřené, ale od 9.3. je zde omezen provoz vzhledem k probíhajícím stavebním úpravám. Aktuálně je možné využívat levou část DR. V průběhu týdne dojde k jejímu uzavření a bude zpřístupněna pravá (zastřešená) část. Na odpalištích u lesa není provoz omezen.

HighLight:

3. ročník Odpolední devítkové golfové Tour

První turnaj na Železné devítce se zde bude konat ve středu 11.3. v 15:00 hod. Další se konají od dubna do října 1x za dva týdny ve středu odpoledne – kalendář celé tour najdete zde: odpoledni-golfova-tour-2015.webnode.cz/kalendar-tour/.

Novinkou ročníku 2015 je nová soutěž pro ženy a hráče s HCP nad 36, stejně jako to, že se turnaje hrají na úpravu HCP.

Více info na: www.golfbrno.cz

 

5. Golf Konopiště

V Golf Resortu Konopiště je k dispozici 45 jamek. Jsou zde dvě osmnácti jamková mistrovská hřiště – Radecký (par 72), d´Este (par 72) a devíti jamkový Public course (par 29). Trénink a rozcvičení před hrou probíhá na rozsáhlém driving range. Výuka golfu je možná pod vedením profesionálních trenérů.

HighLight:

9jamkový Public course má par 29 a délku 1.285 metrů ze žlutých odpališt. Na hřišti jsou dva pary 4 s průměrnou délkou 200 m, pary 3 mají průměrnou délku 125 m, nechybí zde bunkery a vodní překážka. Hra je zde umožněna i hráčům bez hendikepu a fee je vnímáno jako celodenní.

Více info na: www.golf-konopiste.cz

Otevřená hřiště jsou i:

 

Golf & Country Club Hodkovičky, a.s.
Vltavanů 546
Praha 4 – Hodkovičky

www.hodkovicky.cz

 

Golf Club Stará Boleslav
Borek 83
Brandýs nad Labem – Stará Boleslav 2

www.gcsb.cz

 

Golf Club Poděbrady

Na Zálesí 530

Poděbrady

www.golfpodebrady.cz

 

Golf Club Grabštejn

www.gcg.cz

 

Golf Club Molitorov u Prahy

Molitorov 37

Kouřim

www.golfmolitorov.cz

 

Golfové hřiště Kotlina v Terezíně

Litoměřická kotlina 386,

Terezín

www.golfkotlina.cz

 

Golf Beřovice

Beřovice 15

Zlonice

www.gcbr.cz

 

Golfový klub Líšnice

Líšnice 94

Mníšek pod Brdy

www.gkl.cz

 

Golf Club Most
Skyřická 44
Most

www.golfmost.cz