obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

5. European Olympic Hopes Trophy 2017

23.04.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Logo_EOHT3small

ČGF – European Olympic Hopes Trophy, Brno (20. – 23.4.2017)

V utkání družstev kadetů šesti zemí se vítězi staly družstva chlapců Německa a dívek Slovinska.

Konečné výsledky
EOHT-2017---Final-Order-of-

Kompletní informační servis EOHT 2017

.

Úvod
(ČGF – Luboš Klikar) Před pěti lety se ve Vídni zrodila myšlenka založit ve středoevropském prostoru tradici týmové soutěže pro hráče a hráčky do 16 let. Spoluzakladateli European Olympic Hopes Trophy (EOHT) byli Luboš Klikar za Česko, Robert Fiegl za Rakousko, Juraj Spanik za Slovensko a András Sugár za Maďarsko. 

První dva ročníky soutěže hostilo Maďarsko – v roce 2013 Old Lake GC v Tatě, v roce 2014 Pannonia G&CC. Slovensko se role hostitele poprvé ujalo v roce 2015 v GC Welten v Báči, vloni se turnaj hrál na Slovensku podruhé – dějištěm byl Golf Resort Skalica u česko-slovenských hranic. Podle dohody se pořadatelství turnaje v letech 2017 a 2018 stěhuje do České republiky.

V minulých čtyřech letech byli pravidelnými účastníky EOHT hráči a hráčky z České republiky, Slovenska, Maďarska a Slovinska. Střídavě se k nim připojovali mladí Rusové, Srbové a Poláci. Rakušané poprvé startovali až vloni ve Skalici. V historické tabulce úspěšnosti jsou na nejvyšší příčce Češky – vyhrály ve všech čtyřech ročnících! Češi zvítězili třikrát za sebou, ale vloni ve Skalici podlehli Rakousku a skončili stříbrní.

Konkurence při 5. ročníku EOHT, který se hraje na brněnské Kaskádě, bude největší v zatímní historii soutěže. Účast potvrdilo šest zemí a každá – až na Polsko – přiveze šestičlenný tým chlapců a šestičlenný tým dívek. K tradičním účastníkům ČR, Slovensku, Maďarsku a Slovinsku přibudou Polsko a poprvé i Německo.

Českou republiku budou reprezentovat:

Chlapci: Matěj Bača, Dan Hlaváček, Kryštof Latka, David Melichar,Kryštof Růčka a Václav Tichý.
Dívky: Tatiana Boháčová, Lucie Harcubová, Kateřina Petrovová, Ella Rintová, Karolína Stará a Denis Vodičková.

Odkazy: .. GR Kaskáda … Hřiště na satelitní mapěStránky turnaje

.

.