48 let zpátky: Arnold Palmer se podíval na švih J.F. Kennedyho

08.06.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V muzeu Arnolda Palmera v Latrobe ve Spojených Státech je mnoho památek na americký prezidentský golf sahající až do roku 1958, kdy ex-prezident Eisenhower letmo potkal Palmera a nepoznal ho, jako tehdejšího Masters šampiona. Později mu poslal omluvný dopis za tento omyl, což byl počátek jejich krásného přátelství. Proč se ale Palmer nikdy nesetkal s J. F. Kennedym?

V muzeu jsou dopisy od prezidentů, skórkarty, ale tak golfový bag s holemi, které patřily právě Eisenhowerovi.  Také jsou tam golfové fotografie Palmera s Eisenhowerem, Georgem H.W. Bushem, Geraldem Fordem a Billem Clintonem, chybí jen John Fitzgerald Kennedy, který je všeobecně považován za nejvíce přirozenéo golfistu mezi americkými prezidenty. Hrál například za tým Harvardu. Palmer a Kennedy se nikdy nesetkali.

Právě s bývalým prezidentem USA si měl zahrát v roce 1963 na Palm Beach, ale pak mu údajně volali, že má prezident bolavá záda a nemůže hrát. Palmer se ani nikdy nedozvěděl o videích, na kterých Kennedy hraje, až nyní.

Jak by analyzoval švih JFK, se ho ze zajímavosti ptali redaktoři portálu golf.com, kteří mu videa ukázali. Palmer si na záběrech všiml, že Kennedyho záda mu příliš nepomáhaly, zřejmě ho bolely a on kvůli tomu ve švihu nedotáčel. „Jeho levé koleno je nevyžité, nedotáčí se do něj, namísto toho padá zpět na pravou stranu.“

Palmer srovnal Kennedyho švih i se švihem prezidenta Clintona. Clintonův švih podle něj vypadá více atleticky. Co by Kennedymu Palmer býval poradil?„Byl velmi flexibilní, doporučil bych mu zpevnit ruce, přejít více do pravé strany a poté lépe přenést váhu a více zatížit levou nohu. V patování by měl držet ruce trochu dále od těla.“

Video najdete na tomto odkazu 

Aneta Zárubová