7. ročník Lady Abrahams Trophy

22.04.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V sedmém ročníku Lady Abrahams Trophy zvítězilo družstvo Jihu, které tak přerušilo pětiletou hegemonii Severu. Jižanky (na snímku v červeném) zvítězily 8:5 ve složení:  Emily Curry-Bartoňová (GC Konopiště), Irena Foretová (GC Austerlitz), Lucie Hinnerová (GC Brno), Marie Luňáčková, Kateřina Vlašínová (GC Austerlitz), Karolína Vlčková (GK Líšnice). Hrající kapitánkou je Petra Kvídová (Royal GC Mariánské Lázně)

 


Lady Abrahams je zahájením soutěžní sezóny České golfové federace. Sedmý ročník utkání družstev nejlepších hráček naší země se tentokrát koná osmnácti jamkovém hřišti v Alfrédově u Stříbra, západně od Plzně.

Lady Luisa Abrahams je významná postava historie českého golfu. Její jméno se jako zlatá nit vine událostmi našeho golfu dvacátého a jednadvacátého století. Žena s pohádkovým životním příběhem nás opustila v lednu 2006. Petr Žák, majitel agentury Meredith International, který pro ČGF již mnoho let organizuje prestižní utkání mužských týmů Východ- Západ, nabídl ČGF uspořádat na její počest stejný formát utkání pro ženy. Pro vyrovnání významu obou utkání bylo utkání mužů přejmenováno podle další stěžejní postavy české golfové historie Hanuše Goldscheidera, na Prezident Goldscheider Trophy.
Do utkání jsou nominovány nejlepší golfistky České republiky. Rozdělení hráček podle domovských klubů na Sever a Jih je dáno zeměpisně padesátou rovnoběžkou, ale moc vážně se nebere. Rovnoběžku kapitánky ohýbají podle potřeby. Utkání má, stejně jako Prezident Goldscheider Trophy především společenský charakter. Výsledky nejsou až tak důležité. Děvčata jsou většinou kamarádky z reprezentace a tak si spíše užívají setkání po zimě.

Do sedmičlenného výběru obhájkyň trofeje ze Severu ČR byly letos nominovány Adéla Cejnarová (GC Erpet Praha), Kateřina Černá, Kateřina Krásová, Denisa Pavlíková (GK Čechie), Johanka Šteindlerová (GC Erpet Praha), Tereza Vavrušková (Ypsilon GR Liberec). Hrající kapitánkou je  Martina Dorníková (GC Erpet Praha)

Do sedmičlenného výběr Jihu ČR byly nominovány Emily Curry-Bartoňová (GC Konopiště), Irena Foretová (GC Austerlitz), Lucie Hinnerová (GC Brno), Marie Luňáčková, Kateřina Vlašínová (GC Austerlitz), Karolína Vlčková (GK Líšnice). Hrající kapitánkou je Petra Kvídová (Royal GC Mariánské Lázně)

Na hřišti v Alfrédově začíná v pátek 20. dubna turnajem pro hosty Lady Abrahams Trophy ve formátu Texas scramble.
V sobotu 21. dubna se dopoledne  hrají tři klasické čtyřhry na jamky, odpoledne  tři čtyřhry na rány. V neděli 22. dubna  se hrají dvouhry na rány. Vyhlášení výsledků utkání Sever ČR vs Jih ČR se předpokládá zhruba ve 13,30 hod.

Video z loňského ročníku:

Odkazy: … GC AfrédovHřiště na satelitní mapě

Z archivu Golf.cz  Lady Abrahams Trophy:  … 20112010 …  2009 …   2008 …  2007 …   2006