4 tipy na puttování od Phila Mickelsona

20.02.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

philVítěz pěti majorů Phil Mickelson prozradil 4 tipy na správné puttování. Podle něj hlavní trik hráčů, kteří mají největší úspěšnost v proměňování puttů, spočívá v tom, že si představují linii, po které má jejich putt směřovat. A pak po ní míček jednoduše pošlou.

1.    Úder veďte levou rukou

Pokud byste na odpališti prováděli švih pouze pravou rukou, brzy si uvědomíte, že potřebujete i tu levou – jako takové vodítko. Stejné je to na greenu. Levá ruka má na starosti směr a je stejně důležitá jako ta pravá.  Zkoušejte si procvičit puttování jenom levou rukou.

2. Míček neudeřte

Zaujměte otevřený postoj s váhou lehce na levé straně a s putterem směřujícím k jamce. Právě otevřený postoj usnadňuje nápřah vedený levou rukou po linii míčku směrem k jamce. Klíčem ke kontrole vzdálenosti je míček jemně “odrolovat” a protáhnout úder tak, abyste nad ním měli kontrolu. Hlavně ho nenapalte!

3. Zapojte prsty

Pokud to nebrání levé ruce ve vedení úderu, uchopte grip putteru tak, jak jste zvyklí a ujistěte se, že grip hole držíte v prstech.

4. Sledujte linii puttu 

Pokud hypnotizujete míček a jamku příliš dlouho, váš mozek se tímto soustředěním může „zablokovat“ a vy zahrajete špatný putt. Aby se tomu někteří hráči vyhnuli, tak na míček ani nekoukají. Zkuste se místo toho zaměřit na místo přímo před míčkem. Sledujte linii k jamce a míček po ní.

Počet přečtení: 665
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

PR
Reklama
21.7.East Lake TOUR Championship by Coc
25.8.Bethpage SThe Barclays
2.9.TPC BostonDeutsche Bank Championsh
8.9.Crooked StBMW Championship
22.9.East Lake TOUR Championship
30.9.Hazeltine Ryder Cup
TOPlist