obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

4.2. Golf v zahraničí

04.02.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

PGA Tour – FBR Open, Scottsdale, Arizona, USA – Holmes porazil Mickelsona
European PGA Tour – Dubai Desert Classic, Dubai, SAE – zvítězil Tiger Woods
Ladies European Tour – MFS Womens Australian Open, Melbourne, Austrálie – zvítězila Karrie Webb …

PGA Tour – FBR Open, Scottsdale, Arizona, USA
Na poslední 18. jamce srovnal J.B. Holmes náskok Phila Mickelsona a získal možnost bojovat o vítězství v rozehrávce. Povedlo se mu to. Hned na první jamce rozehrávky se na rozdíl od Mickelsona nebál použít drive a druhou ranou se dostal na dva metry k jamce. Mickelson byl na rozdíl od Holmese příliš daleko od jamky a putt neproměnil. Holmes proměnil a zvítězil. Holmes na tomto turnaji zvítězil již v roce 2006.

Třetí místo obsadil Charles Warren (-13).
Další umístění: 4. Appleby, Sutherland (-12), 9. Weekley, Snedeker (-11), 13. O´Hern, Byrd (-10), 17. Kenny Perry (-9), 20. Choi, Calcavecchia (-8), 25. Howel III, Allenby (-7), 34. Sabbatini, Villegas (-5), 43. Chopra, Leonard (-4).
Alex Čejka neprošel cutem.
Cutem neprošli: Immelman, Singh, obhájce loňského vítězství Baddeley, Čejka, Couples, Parnevik, Ogilvy, Trahan. Po prvním kole odstoupil Imada.
Hrálo se o 6 milionů dolarů, cca 104 milionů českých korun.
Další turnaj se hraje příští víkend. 7. – 10. února proběhne AT&T Pebble National Pro-Am, opět s dotací 6 milionů dolarů.

European PGA Tour – Dubai Desert Classic, Dubai, SAE
Opět Woods. Světová jednička Tiger Woods opět nenechal nikoho na pochybách, kdo je nejlepší hráč světa. Zaváhání z třetího kola, kdy spadl na pátou pozici, vyrovnal fantastickým finišem v posledním kole, kdy smrští osmi berdíků překonal všechny své soupeře. Ernie Els, lídr třetího kola, mohl ve vítězství doufat pouze přes noc. Osudnými se mu staly bogey na 11. a 12. jamce, skončil na 3. děleném místě.

Oslavovat mohou v Německu. Jejich hvězda Martin Kaymer se umístil druhý, o jednu ránu za Woodsem. Kaymer zvítězil před dvěma týdny v Abu Dabí a druhé místo za Woodsem v Dubaji má nejméně stejnou hodnotu.
Pozoruhodné jsou výkony málo známých Jihoafričana Louise Oosthuizena, který skončil 3. a Argentince Ricarda Gonzalese, který skončil na 6. místě.
Další umístění: 6. Stenson (-8), 10. Fasth Westwood (-7), 19. García (-5), 25. Dyson (-4), 33. Edfors, Kjeldsen (-2), 39. Poulter (-1), 61. Hansen (+2), 65. Mongomerie (+4).

Woods tento jinak málo dotovaný turnaj hraje již mnoho let.
Hraje se o 2,5 milionu dolarů, cca 44 milionů korun. Vítěz si odveze 421.000 dolarů, našich zhruba 7,5 milionů korun
Evropská túra se stěhuje do Indie, kde se příští víkend hraje Emaa-MGF Indian Masters s dotací 2,5 milionu dolarů.

Ladies European Tour – MFS Womens Australian Open, Melbourne, Austrálie
V rozehrávce vítězila zkušená domácí hráčka Karrie Webb. Na druhé jamce rozehrávky zahrála birdie a odsunula tak Korejskou hráčku Ji-Yai Shin na druhé místo.Obě hráčky šly do rozhrávky se společným konečným skore –8. Třetí místo obsadila Angličanka Melissa Reid (-4).
Další umístění: 5. Wright, Smith (-1), 14. Nocera, B.Kim (+1), 17. Hall, Simon, Hull (+3), 32. Wikstrom, Eberl, Arricau, (+6), 51. Davies (+10), 52. Garrett, Sjodin (+11), 71. Masters (+19).
Cutem neprošly: Sandolo, Hall, Nirapathpongporn, Bourdy, Hauert, Elosegui, Turnbull, Rossi. Odstoupila Fancouzka Sofie Giquel.
Hrálo se o 1,4 milionu dolarů, našich 25 milionů korun.
Evropská dámská tour zůstává ve vyhřátě Austrálii, příští víkend se hraje ANZ Ladies Masters v Queenslandu.