37. Ryder Cup – vítězí USA 16,5 : 11,5

21.09.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Američan Jim Furyk  porazil v 24. zápase Jimenéze a  zajistil USA vítězství v 37. Ryder Cupu. USA dosáhly 14 a půl bodu potřebných k  vítězství.  USA naposled zvítěily v roce 1999. Konečné skore je USA 16 1/2 : Evropa 11 1/2.
.

37. Ryder Cup – Valhala Golf Club, Lousiville, Kentucky, USA.

Američané zvítězili v 37. ročníku Ryder Cupu 16,5 ku 11,5.

Také singly dopadly ve prospěch Američanů  v poměru 7,5 ku 4,5.  Vítězný bod zajistil Jim Furyk, který porazil Jimenéze na greenu 17. jamky a  dosáhl nadpoloviční většiny 14,5 bodů z 28,   potřebných k vítězství. Konečné skore 37. Ryder Cupu je 16,5 ku 11,5 pro USA. USA zvítězily poprvé od roku 1999, tři následná vítězství získala Evropa.

28 14:04 Campbell Harrington Campbell 2 : 1

V sobotních odpoledních fourballech byly zápasy vyrovnané 2 : 2 a  stav utkání je po sobotě  9:7.
Zvítězil za USA Weekley s Holmesem nad  Westwoodem s Hansenem 2:1, za Evropu McDowell s Poulterem nad Perrym s Furykem 1 up.  Pulili Američané Curtis a Stricker s Garcíou a Caseyim, Američané Mickelson s Mahanem se Stensonem a Karlssonem.

Hunter Mahan Robert Karlsson 1/2 : 1/2

V sobotních dopoledních foursomech byla lepší Evropa 2,5 : 1,5 a průběžný stav před odpoledními fourbally je 7:5 pro USA.
Evropaneé Poulter s Rosem porazili Američany Cinka s Campbellem 4:3. Američané Leonard s Mahanem půlili s evropskou dvojicí Jimenéz, McDowell. Evropané Stenson s Wilsonem porazili Američany Mickelsona s Kimem 2:1. Američané Furyk s Perry porazili Harringtona s Karlssonem 3:1.

Kenny Perry Robert Karlsson

Páteční odpolední fourbally se opět staly kořistí USA v poměru 2,5: 1,5.  Mickelson s Kim tentokrát zvítězili nad Harringtonem a McDowellem 2 up, stejně jako Leonard s Mahanem na Garcíou s Jimenézem  4:3. Holmes s Weekleyim půlili s  Wesstwoodem a Hansenem, Stricker a Curtisem prohráli s Poulterem a Rosem 2 :4.

Boo Weekley Soren Hansen

Páteční dopolední foursomy vyzněly jasně pro USA. Mickelson a Kimem půlili s Harringtonem a Karlssonem,   Leonard a Mahanem zvítězili nad Stensonem s Caseyem 3:2, Cink s Campbelem zvítězili 1 up nad Rosem s Poulterem. Utkání Perry,Furyk – Westwood, Garcia skončilo také půlením. Stav  před odpoledními fourbally je 3:1 pro tým USA.

Foursome pátek 19.9.2008
Zápas č. Start Tým Usa vs. Evropa Výsledek
1 8:05 Phil Mickelson & Anthony Kim - Padraig Harrington & Robert Karlsson 1/2 : 1/2
2 8:20 Justin Leonard& Hunter Mahan – Henrik Stenson & Paul Casey 3 : 2
3 8:35 Stewart Cink Cink & Chad Campbell - Justin Rose & Ian Poulter 1 up
4 8:50 Kenny Perry & Jim Furyk - Lee Westwood & Sergio Garcia 1/2 : 1/2

Ryder Cup se hraje každé dva roky.   Každý tým má 12 hráčů.  Hraje se jamková hra (match play)  jednotlivců a dvoučlenných družstev.

Zápasů je celkem 28. Za vítězství získá družstvo bod, za remízu půl bodu. Evropě stačí 14 bodů, protože při remíze zůstává pohár držiteli. V posledních třech utkáních  za sebou zvítězila Evropa.

Kapitánem hostitelského amerického týmu je Paul Anziger
Hráči: Phil Mickelson, Stewart Cink, Kenny Perry, Jim Furyk, Anthony Kim, Justin Leonard, Ben Curtis, Boo Weekley, Chad Campbell, J.B. Holmes, Hunter Mahan, Steve Stricker.

Kapitánem evropského týmu je Nick Faldo. :
Hráči: Paul Casey, Graeme McDowell, Sergio Garcia, Ian Poulter, Soren Hansen, Justin Rose, Padraig Harrington, Henrik Stenson, Miguel Angel Jimenéz, Lee Westwood, Robert Karlson a Oliver Wilson.