Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

31.12. golf v zahraničí na Silvestra

31.12.2009 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

libyangolferBritish Open bez Sámela
Lybijský golfista Mohamed Hasan Sámel oznámil včera na svých internetových stránkách, že se letos neúčastní kvalifikace  na British Open. Zpráva způsobila značný rozruch v odborných kruzích,  především v  golfistově rodném Sardalasu, kde působí jako přesýpač na místním golfovém pískovišti. Důvodem tohoto závažného rozhodnutí s dopadem na celý lybijský golf je nesouhlas britských úřadů s výstavbou stometrové dvouvěžové mešity v místě konání British Open 2010, přestože StAndrews je mekkou světového golfu.  Vůdce Velké lybijské arabské lidové socialistické džamahírije  plukovník Muammar Kadáfí  se k  případu nijak nevyjádřil.

 

SiskaGolfové míče v příštím roce opět  kulaté s dimply
Největší světoví výrobci golfových míčů neplánují ani na příští sezónu změnu vnějšího tvaru a povrchu míče. Nadále budou vyráběny míče kruhového průřezu s mělkými dimply. Podle vyjádření ředitelů největších firem vyrábějících golfové míče budou společnosti věnovat pozornost především zvyšování počtu vrstev,  ze současného počtu pěti až na deset i více. Pozornost bude také věnována lepšímu  zakrytí ventilku míče, aby hráči jako doposud nepoznali jeho umístění. Nadále bude nejvíce užívanou barvou míčů bílá. Výroba zelených míčů klesla meziročně o 60 %. Hlavním důvodem je pokles poptávky z antarktických oblastí. Výroba oválných míčů s elipsovými dimply (na dobovém obrázku) skončila před mnoha roky. Poslední objednávku pěti šišatých míčů učinili novozélandští liliputánští ragbisté v roce 1994.

 

DivkaRuze650Voňavé drivery
Kalifornská  firma SmellDriver vyvíjí  dámskou hůl, která při švihu rozptyluje vůni. Nádržka na parfém je umístěna v gripu. Kanálky v shaftu přivádějí tekutinu do zadní části hlavy driveru, která je vybavena mikroskopickými otvory s osmotickou membránou. Tam je parfém rozptylován aerodynamickým efektem, vznikajícím při švihu.  Otočným kolečkem na konci gripu se reguluje intenzita rozptylované vůně. Hráčka volbou svého parfému tak nechává na hřišti jasnou stopu své osobnosti.  Hůl nyní testují hráčky LPGA a po schválení  R&A bude uvedena na trh.  Předpokládá se, že hůl bude homologována  pro Chanel č. 5, Paris od YSL, Air du Temps od Niny Ricci a J´adore od Diora.  Komplikací uvádění na trh jsou protesty zelených. Ti  požadují,  aby hůl byla homologována take pro přírodní vůně jaké vydávají  dřevo, koně nebo  kompost.
V plánech společnosti je pánský driver s vůní skotské whisky, kubánských doutníků a uleželého francouzského sýra.

 

foto: www.lybiansocialisticgolf.lb  (1) a Ivan Paggio (2)