3. Czech Golf Amateur Tour – Sokolov

01.06.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Daniel Suchan a Kristýna Pavlíčková

Neděle  – poslední kolo
Muži: Po dvě kola vedoucí hráč David Procházka se ve třetím kole zhoršil o devět ran. Odsunul se na konečnou třetí pozici (+12). Naopak, Daniel Suchan zahrál nejlepší výsledek turnaje, 70 ran (-2), který ho katapultoval na první místo (celkem +6) k vítězství.  Druhé místo získal  Martin Tauchert (+10).

Ženy: Stejný scénář. Po dvě kola vedoucí mladinká Kristýna Frýdlová (+19) svoji šanci na první vítězství zahodila zhoršením se v posledním kole o šest ran a musela se spokojit s druhým místem. Zvítězila zkušená Kristýna Pavlíčková (+16),  hrající  vyrovnaný golf v rozpětí jediného úderu.  Na třetí pozici se umístila další z nastupujících hráček Michaela Fabiánková (+20).

Konečné Top 10:

Kompletní výsledky … Galerie fotografií Golfcamera.eu

 

David Procházka

Sobota – 2. kolo
Muži:
V mužské části turnaje drží vedení pevně v rukou David Procházka (+1), který se ve druhém kole o ránu zlepšil a svůj náskok na druhého v pořadí zvýšil na čtyři údery. Na druhé místo se posunul Viktor Janošík a na třetí Daniel Suchan (+8). Mužské pole se znatelně ztenčilo, odstoupilo patnáct hráčů, David Štrouf byl diskvalifikován.
Do třetího kola postupuje 42 mužů a dělená místa.
Další pozice:  4. Martin Pospíšil (+9),  6. Dostál (+9), 9. Michal Pospíšil (+11), 12. Lébl (+14).
Cutem neprošli Cejnar a  Myslil.

Ženy: Patnáctiletá Kristýna Frýdlová udržela vedení a se  skóre 152 (+8) vede o tři rány před Kristýnou Pavlíčkovou (+11) a Michaelou Fabiánkovou (+14).  
Další pozice: 5. Kaminská (+16), 8. M. Luňáčková (+19), 25. Krásová (+30),  32. Fulínová (+33).
Do třetího kola postupuje 24 žen. 
Cutem neprošly Krásová a Fulínová.

„Déšť postihl především děvčata. Kluci už měli kolo bez deště, odpovídají tomu i lepší výsledky. Navzdory předpovědi začíná teď večer opět pršet. Hřiště je podmáčené, pokud by mělo pršet i zítra, není vyloučeno, že třetí kolo zrušíme, “ řekl ředitel turnaje Dalibor Procházka.

Top 5 druhého kola:

 

Kristýna Frýdlová

Pátek – 1. kolo
Nejlepší výkon podal v prvním kole David Procházka (+1), na druhé pozici přenocuje ostravský Tomáš Návrata (+3). O třetí místo (+3) se dělí Viktor Janošík a Dalibor Hudák.
Další pozice: 6. Suchan (+4), 7. Lébl (+5), 12. Dostál (+6), 24. MichalPospíšil (+9), 25. Štrouf (+10), 38. Bareš (+11), 62. Siakala (+16).

V ženské, nebo spíše dívčí kategorii je v čele Kristýna Frýdlová (+3), před Michaelou Fabiánkovou (+6). O třetí místo se dělí Klára Kaminská s Adélou Cejnarovou (+5).
Další pozice: 6. Pavlíčková (+6), 13. Kubecová (+11), 15. Fulínová (+12), 16. M.Luňáčková (+12), 31. Krásová (+17).


„Hřiště je velmi podmáčené. Víc než při šampionátu midů minulý týden,“ uvedl ředitel CGAT Dalibor Procházka pro server ČGF . „Grýny jsou však stále vynikající a to je také důvod, proč hrajeme. Na víkend jsou však znovu hlášeny silné deště, takže je možné, že celý turnajový program nenaplníme. V každém případě se budeme snažit odehrát minimálně dvě kola,“ doplnil Procházka.

Top 5 prvního kola:

Třetí zastavení naší nejvyšší amatérské soutěže Czech Golf Amateur Tour se koná tentokrát na opačném konci republiky, v západočeském Sokolově. Po druhém turnaji v Šilheřovicích se tentokrát soutěžní golfisté stěhují na opačný konec republiky. Proběhne od pátku 31.5. do neděle 2.6.

.
Turnaj vypustil vítěz předchozího turnaje Jiří Korda.  Turnaje se neúčastní ani Karolína Vlčková.

.