3. CGAT Šilheřovice – Zuska a Luňáčková

04.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Jiří Zuska a Marie Luňáčková

Jiří Zuska a Marie Luňáčková

ČGF – Raiffeisenbak Czech Golf Amateur Tour, Šilheřovice (2. – 4.5.2018)

Nejvyšší soutěž jednotlivců amatérů má za sebou třetí turnaj. Po Sokolově a Karlštejně se třetí díl odehrál v Šilheřovicích. Půldruhé stovky hráčů, z toho stovka mužů a pět desítek žen zápolilo na východě republiky o body do žebříčku. Mužské pole bylo dobře obsazeno. Papírově nejsilnějšími hráči byli Zuska, vítěz posledního turnaje Kostelka, staronový jamkový mistr Bareš a Oldřich Nechanický. Nepřijel Šimon Zach.

Stejně silně bylo obsazeno ženské pole. Hráčky jako Kousková, Ryšková, Melecká nebo Marie Luňáčková garantovaly vysokou úroveň. Neúčastnila se  Jana Melichová, která bude hrát LET Access ve Finsku.

V mužské kategorii panoval Jiří Zuska. Fantastickým skore 68,65,65 (-18) deklasoval všechny soupeře. Během tří kol hrál dvacet birdie a pouhé dvě bogey. Jeho hendikep je nyní +3,5.
Až o 18 ran zpět je na druhém místě Vojtěch Kostelka (E). Třetí příčku obsadil Ondřej Melichar (+1).

Naopak v ženské kategorii byl boj o vítězství velmi těsný. Marie Luňáčková a Tereza Melecká měly na konci turnaje shodné skore -2 a musely do rozehrávky, ve které byla úspěšnější Luňáčková. O jedinou ránu zpět dělí třetí místo Anika Bolčíková a Hana Ryšková (-1).

Ředitelem turnaje byl Dalibor Procházka, hlavním rozhodčím Petr Čuraj, rozhodčí Marie Šebestová, Petr Vávrů a Tomáš Vávra.

Konečné výsledky

Konečné Top 10

CGAT3SIlhTop103kb

 .